null

Oliwkowa cera a pielęgnacja skóry. Zobacz, czy jesteś typem śródziemnomorskim!

Oliwkowa cera jest bardzo charakterystycznym typem karnacji. Dominuje w niej zielonkawy pigment i dość szybko opala się na ciemnobrązowy kolor. Skórę oliwkową możesz łatwo rozpoznać. Zielone żyły na nadgarstkach i inne detale świadczą o tym, że jesteś typem śródziemnomorskim. Podpowiemy ci, czego potrzebuje taka skóra i którymi kosmetykami warto ją pielęgnować.

Bezproblemowe opalanie i mniejsza wrażliwość na promieniowanie słoneczne nie oznacza, że cera oliwkowa nie wymaga kosmetycznego wsparcia. Dość często zmaga się ona z brakiem nawilżenia i przebarwieniami, co możesz złagodzić odpowiednią pielęgnacją. W tym przypadku przydadzą ci się kosmetyki o wielotorowym działaniu. 

Oliwkowa cera – jaka to skóra?

Skóra oliwkowa to śródziemnomorski typ urody. Jego nazwa wzięła się od mieszkańców zamieszkujących regiony Morza Śródziemnego. To właśnie oni mają najczęściej tego rodzaju karnację. Charakterystyczną cechą oliwkowej cery jest zawarty w niej zielonkawy pigment, co możesz poznać m.in. po wyglądzie żył na nadgarstkach. Nie są one niebieskie czy fioletowe, tylko zielone.


Bycie typem śródziemnomorskim ma wiele zalet. Jeśli masz skórę oliwkową, jesteś bardziej odporna na promieniowanie słoneczne. Ładnie się też opala. Posiadanie tego typu karnacji nie zwalnia cię jednak od zabezpieczenia skóry. Cera oliwkowa, podobnie jak inne, starzeje się pod wpływem słońca, przesuszenia czy też braku odpowiedniej pielęgnacji. Co gorsza, oliwkowa skóra ma tendencję do powstawania przebarwień i suchości.


Jeśli masz cerę oliwkową i borykasz się z nieestetycznymi plamami, pomyśl o kosmetykach działających wielotorowo, które nie tylko zniwelują przebarwienia i zmniejszą ich widoczność, ale też będą nawilżać oraz regenerować skórę. Najlepiej, aby w ich składzie nie było substancji o działaniu drażniącym, a w zamian za to znalazły się filtry i składniki nawilżające. Tego rodzaju produktami są m.in. kremy marki Cetaphil, które do łagodzenia przebarwień i plam wykorzystują technologię GentleBright.

Cetaphil Bright Healthy Radiance – równomierny koloryt skóry każdego dnia

Cetaphil Bright Healthy Radiance jest serią dermokosmetyków do pielęgnacji skóry z przebarwieniami. W ich formule są dwa składniki o udowodnionym działaniu klinicznym w zakresie likwidowania plam i przebarwień. Technologia ta nosi nazwę GentleBright, a jej komponentami są niacynamid i pankracjum nadmorskie. Działanie tych składników jest wielotorowe. Zmniejszają nieestetyczne plamy, ale też nawilżają i odżywiają skórę, wyrównując jej koloryt. Pierwsze efekty ich działania zauważysz już po 4 tygodniach od momentu rozpoczęcia systematycznego stosowania.


Serii Cetaphil Bright Healthy Radiance możesz śmiało używać, jeśli masz cerę oliwkową. W kremie na dzień znajdziesz nie tylko pankracjum czy niacynamid, ale i glicerynę, która zatrzymuje wodę w skórze. Krem ma również filtr z faktorem 15, który ochroni twoją skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Krem na noc z kolei to unikatowa kompozycja składników odżywczych i nawilżających połączonych z GentleBright, czyli dwoma kluczowymi komponentami. Witamina E i kwas hialuronowy sprawią, że twoja skóra będzie wypoczęta, wyraźnie odżywiona i nawilżona.


Mówiąc o serii Bright Healthy Radiance, nie można zapomnieć o innych produktach. W ofercie jest też kremowa emulsja do mycia i rozjaśniający tonik, które razem tworzą zestaw przeznaczony do kompleksowej pielęgnacji skóry.

Pielęgnacja oliwkowej cery krok po kroku

Skóra oliwkowa, tak samo, jak inne typy cery, wymaga odpowiedniego zaopiekowania, dlatego nie można pomijać jej oczyszczania ani tonizowania. Pozbycie się zanieczyszczeń jest niezbędne do utrzymania skóry w dobrej kondycji. Dzięki oczyszczaniu odblokujesz pory i usuniesz nadmiar sebum, a używając kremowej emulsji do mycia, podziałasz w sferze przebarwień i dodatkowo nawilżysz naskórek.


W pielęgnacji skóry ważne jest też tonizowanie, które ma na celu przywrócenie naskórkowi jego naturalnego pH. Odświeżający tonik rozjaśniający przebarwienia idealnie się do tego nadaje. Kosmetyk ukoi podrażnienia i nawilży, przy okazji usuwając wszystko to, co nie zostało zmyte przez preparaty myjące.


Dopiero gdy skóra jest dokładnie oczyszczona, możesz nałożyć na nią jeden z kremów. Warto kupić produkty z tej samej serii. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zrobiłeś wszystko, aby twoja skóra była kompleksowo zaopiekowana.