null

MYJESZ RĘCE – DBAJ O RĘCE

The_Complete_Handwashing_Routine

Czyste ręce w 9 krokach

Podczas pandemii koronawirusa (COVID-19) właściwa higiena rąk jest jeszcze bardziej ważna. Jest niezbędna, aby zachować czyste ręce, a co za tym idzie – zachować zdrowie. 


W przypadku wrażliwej skóry częste mycie dłoni może je wysuszyć i w konsekwencji powodować pęknięcia na powierzchni skóry. Jak więc myć ręce dokładnie i regularnie, nie naruszając bariery ochronnej skóry? To bardzo proste! 


Ta szczegółowa instrukcja składająca się z dziewięciu kroków pozwoli Ci zachować czyste i zdrowe dłonie oraz nawilżenie Twojej wrażliwej skóry.

1. Przed myciem.

Jeśli to możliwe, zdejmij biżuterię. Gromadzi się na niej brud, bakterie, zarazki i wirusy. Biżuterię należy czyścić oddzielnie. Jeśli nie możesz jej ściągnąć, umyj ją dokładnie podczas mycia rąk.

2. Zwilż dłonie.

Do mycia rąk zawsze używaj ciepłej wody. Zbyt gorąca może zwiększyć wrażliwość skóry lub spowodować wysuszenie i uszkodzenie jej delikatnej powierzchni.

The_Complete_Handwashing_Routine_That’s_Perfect_for_Sensitive_Skin-2
3. Nakładaj delikatny preparat oczyszczający.

Wybierz delikatny preparat oczyszczający, taki jak Cetaphil EM Emulsja Micelarna do mycia. Rozprowadź go na dłoniach, delikatnie masując.

4. Obszar między palcami.

Spleć palce i rozprowadź emulsję między nimi oraz na całej powierzchni skóry dłoni.

5. Grzbiety dłoni.

Umyj grzbiety dłoni, przeplatając palce, aby mieć pewność, że emulsja dotarła do każdego miejsca na skórze dłoni.

6. Opuszki palców, paznokcie i nadgarstki.

Ważne jest, aby dokładnie umyć także opuszki palców, paznokcie i nadgarstki.

7. Dokładnie spłucz.

Po dokładnym umyciu dłoni spłucz je letnią wodą. Nagromadzone resztki preparatów do mycia mogą podrażnić skórę.

8. Osusz dłonie.

Jeśli skóra jest wrażliwa, najlepiej jest osuszyć ją papierowymi ręcznikami lub jednorazowym czystym ręcznikiem. Nie pocieraj nadmiernie dłoni. W ten sposób możesz podrażnić skórę.

9. Nawilżaj i chroń naturalną barierę skóry.

Aby skóra dłoni była zdrowa, nawilżaj ją, stosując Cetaphil MD DERMOPROTEKTOR Balsam do twarzy i ciała lub Cetaphil PS Lipoaktywny krem nawilżający. Ten ostatni krok w pielęgnacji dłoni zapobiegnie suchości i zadba o naturalną barierę ochronną skóry. 


Zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia i CDC mycie rąk powinno trwać tak długo, jak zajmuje dwukrotne zaśpiewanie „Sto lat” (co najmniej 20 sekund).  


Przygotowany przez nas krótki film ilustruje tę łatwą do wykonania rutynę, dzięki której Twoje dłonie będą czyste, a skóra nawilżona.

Właściwa higiena rąk jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek wcześniej. 


Kliknij tutaj i poznaj pełną linię produktów oczyszczających i nawilżających Cetaphil, które możesz wykorzystać podczas mycia i pielęgnacji dłoni. 


Cetaphil to marka łagodnych produktów do pielęgnacji skóry, cieszących się uznaniem i zaufaniem dermatologów. Nasze preparaty są stosowane przez miliony osób posiadających wrażliwą skórę na całym świecie.