null

5 WSKAZÓWEK JAK DBAĆ O SKÓRĘ WRAŻLIWĄ

Zapewne nie czujesz się dobrze, kiedy na powierzchni Twojej skóry pojawia się dyskomfort, uczucie ściągnięcia czy suchość. Problemy skórne mogą powodować frustrację i utratę pewności siebie. Na szczęście istnieje kilka prostych kroków, które pomogą przywrócić skórze równowagę, a Tobie uśmiech i poczucie własnej wartości.

Krem nawilżający do ciała Cetaphil do cery suchej i wrażliwej
1. Delikatnie oczyszczaj

Idealnie dobrane oczyszczanie utrzymuje naturalne nawilżenie skóry, usuwając z niej zanieczyszczenia, makijaż i nadmiar sebum, nie wysuszając jej. Sięgaj po delikatne preparaty oczyszczające bez mydła i substancji zapachowych, takie jak Cetaphil EM Emulsja Micelarna do mycia lub Cetaphil Lekka pianka do mycia. Pamiętaj też, aby nie przesadzić z myciem, gdyż może to prowadzić do przesuszenia i podrażnienia skóry. Twarz wystarczy myć dwa razy dziennie: rano i wieczorem.

Krem nawilżający do ciała Cetaphil do cery suchej i wrażliwej
2. Nawilżaj.

Bardziej miękką i gładką skórę zapewnią produkty z linii: nawilżanie i nawilżanie ciała, zwiększając jej nawodnienie i pomagając przywrócić jej naturalną barierę ochronną. Sięgnij po delikatny krem nawilżający do skóry wrażliwej, który nie zawiera zbędnych (i potencjalnie drażniących) składników, takich jak barwniki i substancje zapachowe. 

Preparaty Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający, Cetaphil Krem nawilżający na noc Kwas Hialuronowy, CETAPHIL PRO OIL CONTROL Krem nawilżająco-matujący SPF30 i CETAPHIL PRO REDNESS CONTROL Krem nawilżający SPF30 zostały opracowane specjalnie dla skóry wrażliwej – nie zatykają porów i zwalczają 5 oznak wrażliwej skóry.

3. Unikaj czynników podrażniających.

Skóra wrażliwa z definicji charakteryzuje się negatywną reakcją na pewne czynniki. Czasami najlepszym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest całkowite ich unikanie. Zwróć uwagę na to, co może być powodem zaostrzenia objawów. Nowe perfumy, niektóre tkaniny czy zbyt długie przebywanie na słońcu? Może to być także makijaż, klimatyzacja lub centralne ogrzewanie. Zrozumienie przyczyn zaostrzenia objawów może pomóc w łatwiejszym radzeniu sobie z nimi lub zapobieganiu im.

4. Zawsze używaj filtra przeciwsłonecznego.

Regularne stosowanie kremu z filtrem przeciwsłonecznym do twarzy aktywnie wspiera wrażliwą skórę. Do codziennej pielęgnacji wybierz CETAPHIL PRO OIL CONTROL Krem nawilżająco-matujący SPF30 lub CETAPHIL PRO REDNESS CONTROL Krem nawilżający SPF30, w zależności od potrzeb Twojej skóry. Zmniejszą one prawdopodobieństwo szkodliwej ekspozycji na promieniowanie UV, które może mieć wpływ na ogólny stan Twojej skóry, nawet jeśli znajdujesz się w pomieszczeniu zamkniętym. Podczas przebywania na słońcu warto stosować dodatkowy filtr przeciwsłoneczny, a także nosić kapelusz i okulary przeciwsłoneczne.

5_Tips_for_Taking_Care_of_Sensitive_Skin-3
5. Unikaj nadmiernego złuszczania skóry.

Regularne złuszczanie naskórka pomaga głęboko oczyścić skórę, usuwając z niej substancje drażniące, zanieczyszczenia, brud i resztki makijażu. Złuszczanie przynosi także dodatkowe korzyści, takie jak usuwanie martwych komórek skóry i wspomaganie jej odnowy, dzięki czemu skóra jest wygładzona i wygląda zdrowiej. Jednak nie wszystkie peelingi do twarzy działają tak samo. Szukając preparatu złuszczającego, pamiętaj, aby sięgnąć po produkt opracowany specjalnie z myślą o skórze wrażliwej jak Cetaphil Delikatny żel oczyszczający do twarzy z peelingiem


Niezależnie od używanych produktów ważne jest, aby opracować regularną rutynę pielęgnacji skóry, która będzie dostosowana do ciebie, Twojego stylu życia i Twojej wrażliwej skóry.