null

ROZPOCZĘCIE RUTYNY PIELĘGNACYJNEJ

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-1

5 KROKÓW DO LEPSZEJ PIELĘGNACJI SKÓRY

1. Preparat oczyszczający.

Mydła używane na co dzień mogą podrażniać skórę, wybierz więc dopasowany do swojego typu skóry delikatny produkt oczyszczający. Poszukaj produktu, który utrzyma prawidłowe pH skóry i nie naruszy jej naturalnej bariery ochronnej. Wszystkie produkty oczyszczające Cetaphil zostały przebadane klinicznie. Wykazano, że zapewniają odpowiednie pH i zachowują naturalny poziom nawilżenia skóry, dzięki czemu są idealne dla wrażliwej skóry. W przypadku skóry przetłuszczającej się wybierz preparat, który nie zatka Twoich porów (niekomedogenny) i który wyreguluje wydzielanie sebum, na przykład CETAPHIL PRO OIL CONTROL Pianka do mycia


Ogranicz oczyszczanie skóry do dwóch razy dziennie (rano i wieczorem). Po umyciu twarzy delikatnie ją osusz. Nie pocieraj jej ręcznikiem. Może spowodować to podrażnienie skóry.

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-2
2. Krem nawilżający na dzień.

Jeśli Twoja skóra jest sucha, nałóż na jej jeszcze wilgotną powierzchnię krem nawilżający. Dzięki temu zatrzymasz właściwy poziom nawilżenia skóry, powodując, że stanie się miękka i gładka. Może się wydawać, że skóra przetłuszczająca się nie wymaga nawilżenia. Jednak nawet w przypadku nadmiaru sebum należy również stosować kremy nawilżające przeznaczone do jej potrzeb. Skóra tłusta może mieć niedobory wody. Pamiętaj tylko, by używać preparatów niekomedogennych i beztłuszczowych, gdyż nie zatykają one porów, oraz z filtrem przeciwsłonecznym, takich jak CETAPHIL PRO OIL CONTROL Krem nawilżająco-matujący SPF30.

3. Filtr przeciwsłoneczny.

Ochrona przeciwsłoneczna nie jest przeznaczona wyłącznie na gorące dni. Regularne stosowanie kremu z filtrem może pomóc w walce z wywołanymi przez promieniowanie UV wolnymi rodnikami, które powodują uszkodzenie i starzenie się skóry. SPF15 to minimalna wartość zapewniająca odpowiednią codzienną ochronę. Dzięki kremom takim jak CETAPHIL PRO REDNESS CONTROL Krem nawilżający SPF30, CETAPHIL PRO OIL CONTROL Krem nawilżająco-matujący SPF30, czy CETAPHIL BRIGHT HEALTHY RADIANCE Krem na dzień rozjaśniający przebarwienia SPF15, Twoja skóra jest jeszcze bezpieczniejsza.


Wybierz produkt o szerokim spektrum ochrony przed promieniowaniem UVA (powodującym starzenie się skóry) i UVB (powodującym oparzenia słoneczne)(2). Filtry są wodoodporne i nie zmywają się po wejściu do wody ani gdy się spocisz. Jednak w przypadku dłuższego przebywania na słońcu należy nałożyć kolejną warstwę kremu.

4. Krem nawilżający na noc.

Stosowanie kremu nawilżającego przed snem pomaga nawilżyć skórę w nocy. Dzięki temu po przebudzeniu będziesz czuć gładkość i gotowość do stawienia czoła światu. Krem nawilżający na noc oraz sen wspomogą regenerację skóry twarzy i ciała. 

Preparat odżywczy, taki jak Cetaphil Krem nawilżający na noc Kwas Hialuronowy, CETAPHIL PRO REDNESS CONTROL Nawilżający krem na noc czy CETAPHIL BRIGHT HEALTHY RADIANCE Krem na noc rozjaśniający przebarwienia ochroni skórę przed przesuszeniem.

Getting_Started_On_A_Skin_Care_Routine-3
5. Ciało.

Choć patrząc w lustro, skupiasz się głównie na twarzy, nie zapominaj o swoim ciele. Przez większość dnia jest ono zakryte, dlatego też skórze na ramionach, nogach, plecach i tułowiu nie poświęcamy należytej uwagi. Te obszary również mogą być suche i podrażnione. 


Stosuj więc Cetaphil MD DERMOPROTEKTOR Balsam do twarzy i ciała i regularnie nawilżaj skórę zaraz po kąpieli. Wypróbuj gamę naszych bezzapachowych, odświeżających, kojących delikatnych płynów do mycia ciała takich jak Cetaphil EM Emulsja Micelarna do mycia czy CETAPHIL PRO ITCH CONTROL Emulsja do mycia.
1 http://www.skincancer.org/prevention/uva-and-uvb 


2 http://www.skincancer.org/prevention/uva-and-uvb