null

5 OZNAK WRAŻLIWEJ SKÓRY

Dbanie o skórę wrażliwą to długa droga. Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś jedyną osobą, której to dotyczy. W rzeczywistości 70% z nas przyznaje, że ma skórę skłonną do przesuszania, podrażnień, stanów zapalnych i niepożądanych reakcji. Wiele czynników, takich jak drażniące substancje chemiczne, warunki środowiskowe, zmiany hormonalne, stres, a nawet dieta, może wywoływać lub zaostrzać nadwrażliwość skóry. Jak więc rozpoznać, które produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej są dla Ciebie odpowiednie? We współpracy z dermatologami, naukowcami i ekspertami określiliśmy 5 oznak wrażliwej skóry, dzięki którym jej pielęgnacja stanie się jeszcze prostsza.

5 OZNAK WRAŻLIWEJ SKÓRY ZIDENTYFIKOWANE

Suchość jest zarówno widocznym, jak i odczuwalnym objawem skóry wrażliwej. Osłabiona bariera ochronna skóry przyczynia się do utraty wody z naskórka. Odpowiednie produkty i nawilżenie skóry wrażliwej pomogą odzyskać Twojej cerze blask.

5-signs-skin-sensitivity

Zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie, kłucie – skóra wrażliwa może być podatna na wszelkiego rodzaju nieprzyjemne doznania. Podrażnienie jest jedną z najczęstszych i najbardziej uciążliwych oznak skóry wrażliwej. Czasami je widzisz, innym razem czujesz. Zawsze jednak chcesz ich uniknąć i złagodzić podrażnienia, wybierając odpowiednie produkty do pielęgnacji skóry wrażliwej.

Łuszcząca się, matowa, nierówna struktura skóry jest widoczną oznaką jej nadwrażliwości. Powyższe objawy wpływają na ogólny wygląd skóry i mogą powodować uczucie dyskomfortu i niepokoju. Szorstkość zazwyczaj idzie w parze z suchością.

Osoby o skórze wrażliwej znają aż nazbyt dobrze uczucie ściągnięcia i napięcia skóry. Powyższe objawy wskazują, że skórze brakuje nawilżenia i nawodnienia. W przypadku braku odpowiedniej pielęgnacji odczuwany jest dyskomfort.

Bariera ochronna skóry u osób ze skórą wrażliwą jest często cieńsza i uszkodzona, przez co w jej głąb przenikają substancje drażniące. Dochodzi do utraty wody z naskórka. Nie można tego zobaczyć, ale można to poczuć. Jeśli zdarza Ci się odczuwać dyskomfort, taki jak kłucie lub pieczenie podczas stosowania produktów nieprzeznaczonych dla skóry wrażliwej, możliwe, że Twoja bariera ochronna skóry jest uszkodzona lub cienka.

CETAPHIL ZWALCZA 5 OZNAK WRAŻLIWEJ SKÓRY

Delikatne oczyszczanie oraz nawilżanie produktami z gamy Cetaphil wspierają naturalną barierę ochronną skóry, jednocześnie zwiększając jej nawilżenie i łagodząc podrażnienia. 


Naukowo opracowane formuły, wykorzystujące naturalne składniki, takie jak kojąca prowitamina B5, aloes oraz odżywcze lipidy (masło shea, olej słonecznikowy i migdałowy), pomogą Ci przejąć kontrolę nad potrzebami Twojej wrażliwej skóry. 


Przez 75 lat Cetaphil współpracował z dermatologami i pracownikami opieki zdrowotnej podczas tworzenia i testowania swoich produktów. Dzięki rygorystycznym testom klinicznym (z udziałem ponad 15 000 osób) preparaty z linii oczyszczanie i nawilżanie przeznaczone do pielęgnacji skóry wrażliwej, wspierają naturalną barierę ochronną skóry i jej nawilżenie, zwalczając 5 oznak skóry wrażliwej.


Dermatolodzy polecają Cetaphil EM Emulsja micelarna do mycia wszystkich rodzajów skóry oraz Cetaphil MD DERMOPROTEKTOR Balsam do twarzy i ciała i Cetaphil Krem nawilżający do ciała, które zapewniają ukojenie i nawilżenie skóry twarzy i ciała przez 48 godzin. 


Zwalczaj 5 oznak skóry wrażliwej. Wypróbuj sprawdzone, przetestowane i zalecane przez dermatologów formuły Cetaphil, by zapewnić Twojej wrażliwej skórze pielęgnację, na którą zasługuje.