null

Technologia GentleBright – przełom w niwelowaniu przebarwień i wyrównywaniu kolorytu skóry. Które kremy na przebarwienia ją posiadają?

Przebarwienia na twarzy to efekt zaburzeń w produkcji melaniny – barwnika nadającego skórze odpowiedni koloryt. Jego nagromadzenie się w jednym miejscu sprawia, że na powierzchni naskórka tworzą się nieestetyczne plamy, które trudno zatuszować. Jednym ze sposobów na pozbycie się ich jest aplikowanie kremów na przebarwienia z nowatorską technologią GentleBright. Co o niej wiadomo i dlaczego jest tak skuteczna?

GentleBright to połączenie dwóch składników o udowodnionym działaniu dotyczącym likwidowania przebarwień. Ta technologia jest obecna w dermokosmetycznych kremach na przebarwienia na twarzy, które mają pomóc skórze odzyskać należny blask i prawidłowy koloryt, a przy okazji ją odżywić. Aby zacząć je stosować, wystarczy że zajrzysz do jednej z aptek i tam najprawdopodobniej znajdziesz całą serię produktów, które zapewnią Ci kompleksową pielęgnację bez względu na porę dnia.

Czym są przebarwienia i dlaczego powstają?

Przebarwienia nie są stanem chorobowym. To nieestetycznie wyglądające plamy, które powstają na skutek nagromadzenia się melaniny w jednym miejscu na ciele. Choć mogą lokalizować się wszędzie, to zwykle najwięcej ich widać na twarzy. Melanina natomiast to barwnik nadający koloryt skórze. Jest produkowana przez melanocyty i znajduje się w warstwie podstawnej naskórka. To ona jest odpowiedzialna za to, jaką mamy karnację.


Winą za plamy obarcza się szereg czynników środowiskowych, dlatego ciężko jednoznacznie stwierdzić, który z nich najbardziej przyczynia się do ich powstawania. Wiele przebarwień tworzy się na skutek ekspozycji na promieniowanie słoneczne, jednak nie jest to czynnik decydujący. Plamy powstają także po trądziku młodzieńczym i różowatym oraz pod wpływem zaburzeń hormonalnych. Z tego powodu często borykają się z nimi kobiety w ciąży oraz w okresie menopauzy. Przebarwienia mogą być też skutkiem stosowania niektórych leków i kosmetyków do pielęgnacji lub naturalnego starzenia się skóry.


Warto wiedzieć: Skóra z Przebarwieniami


Jeśli zmagasz się z przebarwieniami i nie wiesz, jak sobie z nimi poradzić, rozejrzyj się za dermokosmetycznymi kremami z technologią GentleBright. Pozytywnie zaskoczą Cię swoim działaniem i skutecznością, a także składem!

GentleBright – plamom mówimy NIE!

GentleBright to stosunkowo nowa technologia wykorzystywana do radzenia sobie z przebarwieniami spowodowanymi rozmaitymi czynnikami. Jest ona połączeniem dwóch kluczowych składników o udowodnionym klinicznie działaniu w zakresie niwelowania plam i przywracania równomiernego kolorytu skóry. Z dobrodziejstwa tej technologii skorzystała marka Cetaphil. Produkty do pielęgnacji, które stworzyła, należą do serii Bright Healthy Radiance. W ofercie są krem na dzień i na noc, rozjaśniający tonik oraz kremowa emulsja do mycia.


Technologia GentleBright to dwa kluczowe składniki. W kremach Cetaphil są nimi niacynamid i pankracjum nadmorskie. Rozjaśniają one plamy, ograniczają ich widoczność i powierzchnię, a także wyrównują koloryt skóry. W kremie na dzień rozjaśniającym przebarwienia należącym do serii Bright Healthy Radiance znajduje się też filtr z faktorem 15. Ochroni Cię on przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych. Pamiętaj, że nawet jeśli słońce nie jest w zenicie, to nie znaczy, że nie opala. Warto wspomnieć, że kremem BHR na dzień nawilżysz twarz. W jego składzie jest gliceryna, która zatrzymuje cząsteczki wody w skórze.


Do serii Bright Healthy Radiance należy także krem na noc. Jest on wzbogacony składnikami odżywczymi, które zapewnią Twojej skórze odpoczynek i właściwą ochronę podczas snu. Oprócz pankracjum nadmorskiego i niacynamidu zawiera witaminę E, która jest przeciwutleniaczem i silnie regeneruje, oraz nawilżający kwas hialuronowy.

Jak długo można stosować kremy z technologią GentleBright i kiedy widać pierwsze efekty ich działania na skórę?

Kremy z technologią GentleBright można stosować tak długo, jak zachodzi potrzeba codziennej pielęgnacji. Dla uzyskania lepszego efektu warto łączyć je z innymi produktami z tej serii. Mowa o kremowej emulsji do mycia oraz toniku rozjaśniającym. Stosowanie ich razem ułatwi Ci codzienną pielęgnację. Pamiętaj, że oczyszczenie skóry jest istotne dla prawidłowego działania kosmetyków. Kiedy aplikujesz je na skórę pozbawioną zanieczyszczeń, pozwalasz lepiej wniknąć składnikom odżywczym w głąb naskórka. Regeneracja skóry jest równie ważna, jak zniwelowanie plam. Z kremami BHR ograniczysz ich widoczność w 4 tygodnie. Tyle czasu potrzeba, aby zobaczyć pierwsze efekty pozytywnego działania kosmetyków na skórę.

null