null

Prawidłowa pielęgnacja skóry z przebarwieniami

Przebarwienia to problem skórny, z którym trudno sobie poradzić. Bardzo ważna jest pielęgnacja zawierająca składniki rozjaśniające, a także rozświetlające skórę. Wyrównują one koloryt i poprawiają wygląd cery. Bardzo istotne jest także stosowanie filtrów UV, które zapobiegają przebarwieniom spowodowanym działaniem promieni słonecznych. Dowiedz się, co powinien zawierać krem na przebarwienia.

Kiedy powstają przebarwienia?

Przebarwienia to zmiany skórne w postaci ciemniejszych plam zlokalizowanych najczęściej na twarzy, ale mogą obejmować także inne części ciała, jak dekolt, ręce czy plecy. Zmiany barwnikowe na skórze mogą mieć różne pochodzenie, jednak najczęściej pojawiają się wskutek braku ochrony przeciwsłonecznej, zmian hormonalnych czy stosowania niektórych leków. Nie pojawią się one u każdej osoby narażonej na powyższe czynniki, jednak lepiej im zapobiegać, ponieważ ich usuwanie jest czasochłonne i nie zawsze daje oczekiwane efekty. W celu pozbycia się zmian barwnikowych ze skóry najczęściej łączy się kilka terapii, do których zalicza się zarówno zabiegi medycyny estetycznej na bazie laserów lub kwasów, jak i pielęgnację domową. Bardzo istotne jest także codzienne nakładanie na skórę kremu z filtrem, który jest jedynym sposobem na uniknięcie przebarwień posłonecznych. 


Skóra z przebarwieniami czasem może mieć też inne defekty skórne, jak nadmierne przesuszanie, przetłuszczanie, zmarszczki czy trądzik. Dobierając odpowiednią pielęgnację, należy podejść do tego kompleksowo, aby nie tylko zmniejszyć widoczność zmian barwnikowych, ale również zadbać o lepszą kondycję skóry. 

Czym powinien się charakteryzować krem na dzień?

W pielęgnacji każdego typu skóry bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna. Należy po nią sięgać przez cały rok. W miesiącach, kiedy słońca jest mniej, może być ona niższa, natomiast w lecie, na wakacjach czy w wysokich górach konieczne jest nakładanie kremu z wysokimi filtrami, najlepiej powyżej SPF 30 lub nawet SPF 50. Wiele z nas często zapomina o codziennym stosowaniu takich kosmetyków, przez co mogą pojawić się przebarwienia. 


Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kremu na dzień, który będzie nie tylko zapobiegał tworzeniu się nowych zmian barwnikowych, ale również zmniejszał te, które są już widoczne. Cetaphil Bright Healthy Radiance Krem na dzień na przebarwienia SPF 15 jest takim produktem, dlatego wystarczy nakładać go podczas porannej rutyny. Warto nim pokryć nie tylko twarz, ale również szyję oraz dekolt, jeśli są wystawiane na działanie promieni słonecznych. Krem jest lekki i szybko się wchłania, dlatego już po kilku minutach można nałożyć makijaż.


W bardziej słoneczne dni konieczne jest stosowanie wyższych filtrów, dlatego na krem warto nałożyć kosmetyk, który chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Sprawdzą się filtry SPF 50, jednak należy pamiętać o ich ponownym zastosowaniu w ciągu dnia, w szczególności po zakończeniu aktywności fizycznej, pływaniu czy osuszeniu skóry ręcznikiem. 


Regularne stosowanie kremu Cetaphil Bright Healthy Radiance zmniejsza ilość przebarwień dzięki zastosowaniu technologii GentleBright. Zawiera on połączenie dwóch składników – pankracjum nadmorskiego odpowiedzialnego za zmniejszenie widoczności zmian barwnikowych oraz niacynamidu, który rozjaśnia już istniejące przebarwienia.

Czym powinien się charakteryzować krem na noc?

Zadaniem nocnej pielęgnacji jest nawilżenie, odżywienie i zregenerowanie skóry. Można sobie wtedy pozwolić na bardziej treściwe kosmetyki, a nawet maski całonocne. Krem Cetaphil Bright Healthy Radiance Kojący krem na noc jest przeznaczony do uzupełnienia pielęgnacji dziennej. Dzięki niemu działanie rozjaśniające jest silniejsze, a efekty są szybciej widoczne. Również zawiera on GentleBright Technology, czyli innowacyjne połączenie niacynamidu, który rozjaśnia skórę i wyrównuje jej koloryt, oraz ekstraktu z pankracjum nadmorskiego zmniejszającego widoczność ciemnych przebarwień na skórze. Dodatkowo w jego składzie można znaleźć kwas hialuronowy oraz hydrolizowany kwas hialuronowy, które są odpowiedzialne za nawilżenie skóry. 


Produkt ten nie narusza bariery hydrolipidowej skóry, dlatego może być stosowany także przez osoby o cerze wrażliwej czy skłonnej do podrażnień. Warto pamiętać o tym, aby przed każdorazowym nałożeniem kosmetyku dokładnie umyć ręce, ponieważ znajduje się na nich ogromna liczba bakterii, które mogą powodować problemy skórne, np. trądzik. Należy również dokładnie oczyszczać skórę twarzy, ponieważ codziennie gromadzą się na niej zanieczyszczenia, takie jak pot, kurz, łój czy pozostałości makijażu. Warto sięgać wtedy po delikatne produkty, jak pianka do twarzy czy żel oczyszczający. Kosmetyk należy dobrać do potrzeb skóry, jej tolerancji oraz sposobu oczyszczania. Można także zastosować tonik, którego zadaniem jest przywrócenie prawidłowego pH skóry.