null

Jak uzyskać efekt glow na skórze twarzy?

Osiągnięcie efektu glow na twarzy to więcej niż tylko błyszczenie się skóry – to odzwierciedlenie zdrowej, nawilżonej cery. Dowiedz się, jak uzyskać ten pożądany blask zarówno poprzez pielęgnację, jak i makijaż.

Czemu skóra jest matowa?

Przyczyny suchości skóry, utraty blasku, jędrności to m.in.: 


  • wiek;
  • stosowanie zbyt wielu produktów bogatych w substancje aktywne, których działanie wzajemnie się znosi lub antagonizuje, powodując przeciążenie skóry, czego efektem jest ziemista, poszarzała i przesuszona cera, na której pojawia się także zaczerwienienie czy nawet alergia kontaktowa;
  • źle dobrana pielęgnacja wynikająca ze stosowania kosmetyków nieodpowiadających na potrzeby skóry;
  • wpływ czynników atmosferycznych, ekspozycja na słońce bez ochrony przeciwko promieniowaniu UV, mróz, wiatr;
  • zaburzenie funkcjonowania bariery hydrolipidowej;
  • uwarunkowania genetyczne.


Jeżeli Twoja cera jest problematyczna, trądzikowa, atopowa i/lub wrażliwa, rozważ minimalizm kosmetyczny. W tym przypadku zastosowanie ma prosta zasada: im mniej produktów jest nakładanych na twarz, tym większe bezpieczeństwo i pewność, że nie dojdzie do podrażnienia lub alergii.

Jak przywrócić twarzy blask pielęgnacją?

Klucz do pięknej skóry i efektu glow leży w zrozumieniu i spełnianiu jej indywidualnych preferencji. Każda skóra jest unikalna, a jej potrzeby mogą się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wiek, rodzaj cery, a nawet pory roku.


Analiza skóry

Pierwszym krokiem jest zatem dokładna analiza skóry. Zwróć uwagę na jej typ – czy jest sucha, tłusta czy mieszana. Jakie są najczęstsze problemy, z jakimi się borykasz – suchość, zaczerwienienia czy przetłuszczanie? 


Po zrozumieniu potrzeb swojej skóry możesz przejść do dobierania odpowiednich produktów. 


Nawilżanie

Nawilżanie skóry to nie tylko podstawa zdrowego wyglądu, lecz także fundament uzyskania efektu glow. Woda jest kluczowym elementem, który pomaga zachować skórze elastyczność i jędrność. Kiedy skóra jest dobrze nawilżona, staje się gładsza, bardziej miękka i promienna. Co ważne, nawet skóra tłusta potrzebuje nawilżenia, choć w jej przypadku należy wybierać lekkie, niekomedogenne formuły. W przypadku skóry suchej i wrażliwej warto postawić na produkty bogate w substancje nawilżające, które pomogą utrzymać wilgoć na dłużej. Dla skóry suchej i bardzo suchej ważne jest także stosowanie produktów, które pomagają odbudować barierę hydrolipidową, jak Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający. Zawiera on specjalną formułę, która nie tylko intensywnie nawilża, lecz także pomaga skórze utrzymać fizjologiczną równowagę. 


Wybierając produkty nawilżające, zwróć uwagę na ich skład. Takie substancje jak kwas hialuronowy, gliceryna czy ceramidy są szczególnie cenione za ich zdolność do zatrzymywania wody w skórze. Produkty z linii Cetaphil, jak Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający, zawierają te składniki, dzięki czemu skutecznie nawilżają skórę, nie powodując jej przetłuszczania.


Peeling

W pielęgnacji oprócz nawilżania ważny jest również regularny peeling, aby pozbyć się martwych komórek skóry, które mogą powodować matowość i zablokować pory. Świetnie sprawdzi się Cetaphil Delikatny żel oczyszczający do twarzy z peelingiem, który delikatnie, ale skutecznie oczyszcza skórę, nie powodując jej podrażnienia.


Pamiętaj, że pielęgnacja to proces długotrwały. Regularność i cierpliwość są istotne. Nie oczekuj natychmiastowych efektów, ale postępuj konsekwentnie i systematycznie w swojej pielęgnacji. Z czasem zauważysz, że Twoja skóra staje się bardziej promienna, gładka i zdrowa. Nawilżanie to nie tylko kremy. Warto także zwrócić uwagę na inne aspekty stylu życia, które wpływają na nawodnienie organizmu, jak odpowiednia ilość wody w diecie oraz unikanie czynników, które mogą przesuszać skórę, np. długie kąpiele w gorącej wodzie czy ekspozycja na słońce bez ochrony.

Makijażowy glow

Za efekt glow odpowiadają produkty rozświetlające, czyli takie, które zawierają niewielkie drobinki odbijające światło. Prym wśród nich wiedzie rozświetlacz. To kosmetyk, który można aplikować na wybrane partie twarzy, aby je podkreślić i dodać im blasku. Najczęściej stosuje się go na kości policzkowe, łuk brwiowy, środek czoła, grzbiet nosa, a nawet łuk kupidyna nad górną wargą. Rozświetlacze są dostępne w różnych formach: w proszku, pyłku, żelu, płynie, kremie. Każda z nich ma swoje zalety i może być stosowana w zależności od preferencji i typu skóry. Na przykład rozświetlacze w kremie są idealne dla skóry suchej, ponieważ dodatkowo ją nawilżają.


Funkcję rozświetlającą może pełnić każdy kosmetyk do makijażu, który występuje w wersji rozświetlającej, np. podkład, baza pod makijaż, cienie do powiek, bronzer, a nawet sypki puder ze świecącymi drobinkami. Róż do policzków również może przyczynić się do błyszczenia. Wybierając go, zwróć uwagę na konsystencję i odcień. Róże w kremie czy musie są łatwiejsze w aplikacji i dają naturalniejszy efekt. Z ilością glow na twarzy nie należy jednak przesadzać. Zbyt dużo blasku podkreśla rozszerzone pory, zmarszczki oraz wszelkie nierówności skóry.


Pamiętaj, że makijaż to tylko dodatek do pielęgnacji. Idealny efekt glow osiągniesz, łącząc dobrze nawilżoną skórę z umiejętnie wykonanym makijażem. Produkty Cetaphil mogą stanowić doskonałą bazę pod makijaż, zapewniając jednocześnie długotrwałe nawilżenie i pielęgnację.