null

Jak wybrać idealny krem do twarzy na noc?

Krem do twarzy stosowany wieczorem powinien stanowić absolutny niezbędnik codziennej pielęgnacji, zarówno damskiej, jak i męskiej. Nie powinni z niego rezygnować nawet najwięksi pielęgnacyjni minimaliści, bowiem odpowiada za dogłębne odżywienie naszej skóry i dostarczenie jej wielu istotnych składników odżywczych. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wybrać krem do twarzy na noc, przeczytaj artykuł.

Krem do twarzy na noc, podobnie jak każdy kosmetyk, powinien być odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wybrany kosmetyk dostarczy skórze wszystkich potrzebnych składników odżywczych i poprawi jej kondycję. Jeśli stosujemy krem niedostosowany do typu cery, możemy spodziewać się skutków zupełnie odwrotnych do oczekiwanych.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kremu do twarzy na noc?

Wybierając krem do twarzy na noc, warto pamiętać o tym, że należy uważać go za kosmetyk, który spełnia bardzo ważne zadanie. Dlatego też, podczas decydowania o tym, jaki produkt będzie dla nas najlepszy, warto zachować wysoką świadomość oraz dużą rozwagę, tak aby finalnie wybrany krem był idealnie dopasowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. W nocy skóra przechodzi bardzo intensywny czas regeneracji. Polega on na znacznym wzroście przepuszczalności skóry, dzięki czemu wszelkie nałożone wieczorem składniki odżywcze mogą o wiele skuteczniej wchłaniać się w głębsze warstwy naskórka. Co więcej, w nocy odbywa się faza detoksu, tzn. usuwane są, z głębszych warstw, wszelkie zanieczyszczenia i toksyny, które nagromadziły się w ciągu dnia.


Dobry krem do twarzy na noc powinien mieć więc o wiele bogatszy skład niż kosmetyki stosowane na dzień. Skutkować to może nieco cięższą, bardziej odżywczą konsystencją, która jednak nie stanowi problemu - krem na noc nie jest stosowany jako baza pod żaden makijaż. Warto konsystencję kosmetyku dopasowywać indywidualnie do typu cery. Posiadacze cery suchej mogą zdecydować się na nieco cięższe, bogatsze i bardziej odżywcze formuły, z kolei posiadacze cer tłustych i ze skłonnościami do trądziku powinni wybierać lżejsze produkty, które nie nasilą nadmiernej produkcji sebum i nie spowodują dodatkowych wyprysków.


Wybierając idealny krem do twarzy na noc, warto również szczególną uwagę zwracać na jego skład. Niezwykle istotne jest, aby posiadał dużą ilość nawilżających i odżywczych składników, takich jak kwas hialuronowy lub witaminy E, A i C.

Jak wybrać uniwersalny krem do twarzy na noc?

Jeśli skóra nie potrzebuje specjalnego traktowania, można zdecydować się na bardziej uniwersalny kosmetyk, przeznaczony do kilku typów skóry. Tu również liczyć można na markę Cetaphil, której krem nawilżający na noc świetnie sprawdzi się zarówno u posiadaczy cery suchej, mieszanej, jak i normalnej. Dzięki bogatej formule, zawierającej m.in. kwas hialuronowy oraz witaminy C, E i A, bardzo skutecznie odżywia i nawilża. Jego regularne stosowanie zdecydowanie wspomaga naturalne procesy regeneracyjne i detoksykacyjne, dzięki czemu ogólna kondycja skóry może ulec znacznej poprawie. Ekstrakt z oliwek dodatkowo wiąże cząsteczki wody w poszczególnych jej warstwach, dzięki czemu jest ona skuteczniej chroniona przed wysuszeniem, a tym samym pozostaje nawilżona, miękka, gładka i elastyczna. Dzięki licznym testom dermatologicznym możesz mieć pewność, że sprawdzi się on, nawet przy kontakcie z cerą alergiczną i bardzo wrażliwą.


Krem do twarzy na noc to kosmetyk, który powinien stanowić jeden z podstawowych elementów codziennej pielęgnacji każdego z nas. Już teraz przejrzyj szeroką ofertę marki Cetaphil i wybierz produkt idealnie dopasowany do potrzeb swojej skóry.