null

Jak pielęgnować męską cerę trądzikową?

Trądzik może pojawić się w każdym wieku, również u mężczyzn. Stany zapalne, widoczne zaskórniki i przetłuszczające się czoło wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Powinna ona być na tyle delikatna, by nie zniszczyć bariery hydrolipidowej skóry, jak również na tyle skuteczna, aby niwelować defekty. Dobry krem do cery trądzikowej nie musi być tłusty, by działać.

Czym charakteryzuje się skóra mężczyzn?

Skóra mężczyzn różni się od cery kobiet, dlatego wymaga innej pielęgnacji. Charakteryzuje się tym, że jest grubsza, częściej się przetłuszcza, a pory są bardziej widoczne. Męska skóra może również sprawiać problemy pielęgnacyjne. Panowie często zmagają się z trądzikiem, nadprodukcją sebum. Na skórze mogą być widoczne stany zapalne. Oprócz tego niektórzy mężczyźni mają także problem z nadmierną suchością skóry, co objawia się łuszczeniem naskórka, swędzeniem i pieczeniem. 


Na stan męskiej skóry niekorzystnie wpływa również golenie. Bardzo często powstają podrażnienia, krostki i zaczerwienienia. Brak odpowiedniej pielęgnacji, uprzednio zdezynfekowanej, ostrej maszynki i kosmetyków łagodzących po goleniu sprawia, że golenie może skończyć się pojawieniem się defektów skóry. Niewielu panów wie, że odpowiednio zaopiekowana skóra odwdzięczy się brakiem problemów. 

Jakie składniki powinien zawierać krem dla mężczyzn?

Zazwyczaj mężczyźni nie poświęcają skórze tyle samo czasu, co kobiety. Dla nich najważniejsze jest minimum pielęgnacyjne, które będzie skuteczne i łatwe w aplikowaniu. Kosmetyki muszą szybko się wchłaniać i dobrze rozprowadzać na skórze. Nie mogą pozostawiać na jej powierzchni tłustej i lepkiej warstwy. Panowie, u których występuje trądzik, powinni stosować kosmetyki, które złagodzą stany zapalne, zmniejszą przetłuszczanie się skóry i powstawanie zaskórników. Nie mogą one jednak mocno wysuszać, żeby nie naruszyć bariery hydrolipidowej. 


Seria Cetaphil Pro Oil Control doskonale odpowiada na potrzeby cery trądzikowej i wrażliwej. Krem na dzień nawilża, matuje i chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych. Zawiera technologię Ceramid-5, która wzmacnia barierę naskórkową i odbudowuje ją. Zawartość technologii mikropereł sprawia, że skóra jest matowa i nie błyszczy się przez cały dzień. Dzięki użyciu technologii Oleosome krem nie działa zapychająco na pory skóry, dzięki czemu nie nasila problemów trądzikowych. Dodatkowo zawiera filtry chemiczne SPF 30, które chronią przed działaniem promieni słonecznych. Krem do cery trądzikowej od Cetaphil jest odpowiedni również dla osób z cerą wrażliwą.


Poza nawilżaniem bardzo ważne jest oczyszczanie. Pianka z serii Pro Oil Control dobrze oczyszcza skórę. Ma delikatną i lekką konsystencję, łatwo się ją dozuje i rozprowadza po skórze. Zawiera Zinc Complex, który zmniejsza błyszczenie i redukuje niedoskonałości. Jej łagodne działanie nie nasila zmian trądzikowych, dlatego sprawdzi się jako kosmetyk do cery z niedoskonałościami. Taki zestaw do cery trądzikowej będzie odpowiedni również dla mężczyzn ze skórą wrażliwą, podrażnioną goleniem lub czynnikami zewnętrznymi, które codziennie oddziałują na całe ciało. 

Poranna i wieczorna pielęgnacja przy cerze trądzikowej

Panowie muszą pamiętać o porannej oraz wieczornej pielęgnacji. Rano bardzo ważne jest nakładanie kremu do cery trądzikowej, najlepiej takiego, który zawiera filtry przeciwsłoneczne. Wieczorem z kolei powinno się przygotować skórę do nocnej regeneracji. Najpierw należy ją oczyścić. W serii Cetaphil Pro Oil Control można znaleźć delikatną piankę, której zadaniem jest usunięcie zanieczyszczeń, takich jak sebum, smog czy kurz, które osadzają się na skórze w ciągu dnia. 


Produkty do cery trądzikowej powinny nawilżać skórę, dlatego po oczyszczaniu warto sięgnąć po krem nawilżający. Pomoże on pozbyć się suchości skóry i sprawi, że stanie się ona miękka i delikatna. Należy pamiętać, że kosmetyki muszą być dopasowane do potrzeb cery. Mężczyźni często jednak sięgają po produkty 5w1, które nie są dobrym rozwiązaniem. Mogą zawierać substancje, które powodują podrażnienia skóry, nadmiernie ją przesuszają lub nie odpowiadają jej potrzebom. 


Panowie, którzy są bardziej świadomi, często sięgają po dermokosmetyki. Takie produkty mają starannie dobrany skład, zawierają innowacyjne rozwiązania i brak substancji zapachowych. Chociaż pielęgnacja skóry trądzikowej wydaje się trudna, to wprowadzenie tych kilku rozwiązań pozwala na łatwiejsze zadbanie o męską skórę. Pierwsze efekty można zauważyć nawet po kilku dniach od ich wprowadzenia.