null

Skóra wrażliwa – 5 oznak świadczących, że jesteś jej posiadaczem

Cechą charakterystyczną skóry wrażliwej jest tendencja do powstawania podrażnień, reakcji alergicznych i stanów zapalnych. Na szczęście towarzyszące jej nieprzyjemne symptomy można złagodzić odpowiednio dobranymi kosmetykami do pielęgnacji.

Wrażliwości skóry nie da się całkowicie wyeliminować, ponieważ dotąd nie odkryto bezpośredniej przyczyny jej powstawania. Wiadomo jedynie, że podrażnieniom, stanom zapalnym i nadmiernej suchości sprzyja szereg czynników. Podpowiadamy, które oznaki świadczą o tym, że jesteś posiadaczem skóry wrażliwej i jak sprawić, aby jej pielęgnacja była prosta i przyjemna.

5 oznak skóry wrażliwej

Skórę wrażliwą poznasz po kilku charakterystycznych cechach. My wymienimy 5 oznak, które mogą utwierdzić cię w przekonaniu, że jesteś posiadaczem właśnie tego typu cery i podpowiemy, jak poradzić sobie z niechcianymi objawami. Co cechuje skórę wrażliwą?

1. Osłabiona bariera ochronna skóry

Skórę wrażliwą poznasz po kilku charakterystycznych cechach. My wymienimy 5 oznak, które mogą utwierdzić cię w przekonaniu, że jesteś posiadaczem właśnie tego typu cery i podpowiemy, jak poradzić sobie z niechcianymi objawami. Co cechuje skórę wrażliwą?

2. Nieprzyjemne symptomy

Objawów, które towarzyszą skórze wrażliwej, nie da się zignorować. Pieczenie, uczucie ściągnięcia, świąd oraz nieustanne podrażnienie to czytelny sygnał, że zmagasz się z nadwrażliwością. Możesz sobie pomóc, stosując właściwą pielęgnację skóry.

3. Chropowatość skóry

Nadwrażliwość nie objawia się wyłącznie podrażnieniem, pieczeniem i tendencją do rozwoju stanów zapalnych. Jej cechami charakterystycznymi są nierówna struktura i suchość. Choć chropowatość nie jest tak bardzo widoczna, to wpływa na poczucie komfortu i kondycję skóry.

4. Naprężenie

Skóra wrażliwa jest zazwyczaj bardzo napięta. Ten stan odczuwa się na każdym kroku. To znak, że twoja skóra nie jest odpowiednio nawilżona, co możesz zmienić, stosując odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

5 Suchość skóry

Suchość pojawia się zawsze przy nadwrażliwości. Powodem przesuszenia jest brak nawodnienia i nieszczelność, którą tworzy uszkodzona bariera ochronna. W efekcie skóra traci wilgoć i blask szybciej, niż powinna. Ten problem również można rozwiązać dzięki właściwej pielęgnacji.

Skoro już wiesz, jakie są oznaki wrażliwej skóry twarzy i głowy, czas podpowiedzieć, jak możesz sobie pomóc i które produkty sprawdzą się najlepiej.

Produkty Cetaphil a nadwrażliwość skóry

Cetaphil to marka, która już od niemal 75 lat współpracuje z wieloma specjalistami w dziedzinie dermatologii. Nie dziwi zatem fakt, że pracownicy służby zdrowia polecają te produkty jako skuteczne w walce z nadwrażliwością skóry. Rygorystyczne testy kliniczne zaowocowały powstaniem gamy kosmetyków, które wspierają barierę ochronną i gwarantują stałe nawilżenie skóry. Są też skuteczne w łagodzeniu 5 oznak nadwrażliwości.


Skład produktów marki Cetaphil opiera się na substancjach mających działanie terapeutyczne. Kojąca prowitamina B5, aloes i odżywcze lipidy, takie jak masło shea, olej słonecznikowy lub migdałowy, zapewnią ci kompleksową pielęgnację, złagodzą podrażnienia, zniwelują dyskomfort oraz zadbają o elastyczność twojej skóry przez 48 godzin. W ofercie dostępne są zarówno delikatne środki myjące, jak i kremy oraz balsamy, które możesz stosować zawsze, kiedy masz taką potrzebę. Wypróbuj je. To kosmetyki, które gwarantują pielęgnację, na jaką zasługujesz.


null