null

Emulsja micelarna do twarzy a codzienne oczyszczanie skóry

Oczyszczanie twarzy jest najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym w ciągu dnia. Aby przyniosło ono efekty, konieczne jest użycie odpowiednich kosmetyków. Produkty dobrej jakości można znaleźć w ofercie Cetaphil. Emulsja micelarna mycia do twarzy podbija serca coraz większej ilości osób.

Kosmetyki micelarne wyróżniają się tym, że w swoim składzie zawierają micele. Są to substancje zbudowane z cząsteczek lipofilowych i hydrofilowych. Oznacza to, że mogą one łączyć się z zanieczyszczeniami tłustymi oraz rozpuszczalnymi w wodzie. Dzięki temu są one w stanie oczyścić skórę lepiej niż zwykłe kosmetyki. Ale cechuje je nie tylko skuteczność. Preparaty tego typu są bardzo delikatne dla skóry. Do tego emulsja micelarna do mycia nadaje się do każdego typu cery.

Emulsja micelarna do twarzy

Emulsja micelarna do twarzy jest kosmetykiem, który służy do oczyszczania skóry. Ze względu na swoje właściwości doskonale radzi sobie z każdym rodzajem zanieczyszczeń: kurzem, resztkami makijażu, kremami, nadmiarem sebum, martwym naskórkiem i drobnoustrojami. Do tego nie podrażnia skóry, nie zmienia jej pH, a także nie uszkadza naturalnego płaszcza lipidowego naskórka.


Emulsja micelarna Cetaphil ma żelową konsystencję i nie jest zbyt gęsta. Charakteryzuje ją brak zapachu i mleczny kolor. Jest dostępna w dwóch wersjach: w opakowaniu z wygodną pompką (pojemność 236 ml) oraz bez niej (pojemność 250 ml).


Warto sprawdzić: Mycie twarzy - czego używać? Jakie techniki stosować? 

Skład emulsji micelarnej do twarzy

Emulsja micelarna Cetaphil należy do dermokosmetyków. Są to preparaty bardzo dobrze przebadane przez dermatologów – zanim którykolwiek z nich trafia na półkę sklepową, przechodzi wiele szczegółowych testów. Ponadto nie mają żadnych składników, które mogłyby zaszkodzić skórze. Mowa przede wszystkim o sztucznych barwnikach, substancjach zapachowych, mydle, alkoholu etylowym oraz innych chemikaliach. Dermokosmetyki nie tylko pielęgnują, ale także leczą. Jest to główna różnica między nimi a kosmetykami drogeryjnymi.


W skład emulsji micelarnej do twarzy wchodzą:

  • woda,
  • methylparaben i propylparaben (zapobiegają rozwojowi drobnoustrojów w kosmetyku),
  • niewielka ilość Sodium Lauryl Sulfate (jest to składnik myjący),
  • Cetearyl Alcohol (jest on zaliczany do emolientów),
  • Stearyl Alcohol (emolient).


Co ważne, emulsja micelarna jest również kosmetykiem niekomedogennym. Oznacza to, że nie przyczynia się ona do blokowania porów. Tym samym nie powoduje powstawania zaskórników ani innych zmian skórnych.

Dla kogo zalecana jest emulsja micelarna do mycia twarzy?

Emulsja micelarna do mycia twarzy może być używana przez wszystkie osoby do oczyszczania skóry oraz usuwania resztek makijażu (także z okolicy oczu). Doskonale nadaje się do codziennej pielęgnacji dla nastolatków, którzy mają problemy skórne związane z okresem dorastania. Delikatna formuła sprawia, że emulsja micelarna Cetaphil jest bezpieczna nawet dla wrażliwej i delikatnej cery. Można stosować ją u dzieci już od pierwszego dnia życia.


Emulsja micelarna do mycia twarzy jest szczególnie polecana w przypadku wrażliwej i suchej (a nawet bardzo suchej) oraz popękanej skóry, a także dla osób po zabiegach dermatologicznych, zmagających się z trądzikiem każdego typu lub ze skórą problematyczną.


Micelarna emulsja Cetaphil może być stosowana nie tylko do pielęgnacji twarzy, ale też do mycia całego ciała.


Warto sprawdzić: Pielęgnacja twarzy krok po kroku - praktyczne porady

Jak używać emulsji micelarnej do mycia twarzy?

Emulsji micelarnej do mycia twarzy należy używać rano i wieczorem. Do dokładnego oczyszczenia skóry potrzebna jest niewielka ilość preparatu, dlatego jedno opakowanie wystarcza na bardzo długi czas. Są dwa sposoby korzystania z emulsji.


Pierwszy sposób używania emulsji do mycia twarzy polega na równomiernym rozprowadzeniu preparatu na skórze twarzy. Nie powinno się zapominać także o okolicach oczu. Dobrze jest wykonywać przy tym okrężne ruchy. Delikatny masaż poprawia krążenia i sprawia, że skóra staje się lepiej dotleniona i odżywiona. Następnie należy zmyć preparat ciepłą wodą, delikatnie osuszyć twarz i nałożyć balsam nawilżający.


Drugi sposób różni się tylko tym, że do usunięcia emulsji micelarnej z twarzy nie używa się wody. Produkt zdejmuje się suchym wacikiem. Na koniec także należy nałożyć krem nawilżający.


Emulsja micelarna może być używana również do demakijażu. W tym celu nakłada się kroplę preparatu na suchy wacik kosmetyczny. Następnie delikatnie przeciera się skórę do momentu, aż makijaż zostanie całkowicie usunięty z twarzy.


Warto sprawdzić: Cera wrażliwa - alergiczna, naczynkowa. Jak ją pielęgnować?

Czy emulsja micelarna może być stosowana codziennie?

Wiele osób zastanawia się, czy emulsja micelarna Cetaphil może być stosowana każdego dnia. Tak, jest to kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji twarzy. Zaleca się używanie go rano i wieczorem, aby dokładnie oczyścić skórę ze zgromadzonych na niej zanieczyszczeń. Warto także pamiętać, że tylko regularne stosowanie preparatów pielęgnacyjnych przynosi oczekiwane efekty.