null

Zabiegi na trądzik – charakterystyka, efekty, ceny. Jakimi kosmetykami należy pielęgnować cerę trądzikową?

Z cerą trądzikową zmagają się miliony ludzi na całym świecie. Jest ona zaliczana do problematycznych, ponieważ nie tylko wygląda nieestetycznie, ale i wymaga pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Wykorzystanie dawnych metod zwalczania wyprysków jest bezcelowe, ponieważ pojawiły się inne, bardziej skuteczne. Zabiegi na trądzik u kosmetyczki bywają co prawda dość kosztowne, ale efekty są zadowalające – skóra po oczyszczeniu jest gładka i odświeżona.

https://www.cetaphil.pl/porady-pielegnacyjne/zabiegi-na-tradzik-charakterystyka-efekty-ceny-jakimi-kosmetykami-nalezy-pielegnowac-cere

Charakterystyka cery trądzikowej

Charakterystycznymi cechami cery trądzikowej są rozszerzone pory i ropne zmiany na powierzchni skóry, których konsekwencją bywają szpecące blizny. Bardzo często myli się ją z cerą tłustą, która objawia się nadmiernym wydzielaniem sebum. Przy cerze tłustej jest jednak problem ze świeceniem się poszczególnych partii twarzy. Ta przypadłość natomiast nie jest typowa dla cery trądzikowej. 


Przyczyną powstawania trądziku są zmiany hormonalne zachodzące w organizmie, dlatego rozwija się zwykle w okresie dojrzewania. Nie oznacza to, że z problemem zmagają się wyłącznie osoby młode. Trądzik dotyka też ludzi dojrzałych. Stanowi nie tylko problem medyczny, ale i estetyczny. W wielu przypadkach jest powodem kompleksów. Osoby, które podejrzewają u siebie zmiany trądzikowe, powinny zgłosić się na konsultację do dermatologa. Rozpoznanie rodzaju trądziku jest podstawą do rozpoczęcia leczenia i właściwej pielęgnacji skóry. 

Jak pielęgnować cerę trądzikową?

Cera trądzikowa jest problematyczna, dlatego ważna jest jej właściwa pielęgnacja. W aptekach można znaleźć duży asortyment kosmetyków, które posłużą jako uzupełnienie kuracji farmakologicznej i zmniejszą ilość wyprysków. W ich składzie powinny znaleźć się substancje naturalne, niezatykające pory i łagodzące powstałe podrażnienia. Muszą również dokładnie oczyszczać skórę z pozostałości makijażu i innych środków pielęgnujących. Dermokosmetyki, bo takim mianem określa te produkty, zostały opracowane przez dermatologów, a ich formuły są dopasowane do poszczególnych typów cery. Są to nie tylko kremy nawilżające i matujące, ale też pianki do mycia.


Inną metodą eliminującą wypryski są zabiegi na trądzik u kosmetyczki. W ofercie salonów jest szeroki wachlarz usług, które nie tylko znakomicie oczyszczą skórę, ale również wyleczą potrądzikowe blizny.

Zabiegi na cerę trądzikową

Usługi oferowane przez gabinety medycyny estetycznej są obecnie ogólnodostępne. Z zabiegów może skorzystać każdy, kto chciałby poprawić kondycję swojej skóry. Mogą to zrobić także osoby z cerą problematyczną. Przed podjęciem decyzji o typie czynności pielęgnacyjnej należy jednak dokładnie nazwać przypadłość skórną. Zupełnie inne są bowiem zabiegi na trądzik różowaty niż na jego pozostałe rodzaje. Skorzystać można z:

  • peelingów mechanicznych, które polegają na dokładnym oczyszczeniu twarzy i złuszczeniu martwego naskórka, co jest doskonałym wstępem do innych, bardziej inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Niestety nie nadają się dla osób z trądzikiem różowatym oraz z wypryskami o ropnym charakterze, ponieważ mogą podrażnić skórę i nasilić objawy choroby;
  • kwasów na twarz – zabiegi kwasami na trądzik to jedna z najczęściej stosowanych metod poprawiających kondycję skóry. Osobom z cerą trądzikową zaleca się kwasy beta-hydroksylowe, ponieważ idealnie złuszczają martwy naskórek i niwelują nadmiar wydzielanego sebum. Poprawiają ponadto koloryt skóry;
  • peelingów kawitacyjnych przeprowadzanych za pomocą urządzenia emitującego ultradźwięki. Jego rolą jest wygładzenie skóry i usunięcie z niej nadmiaru sebum.


Zainteresowanym oferuje się też zabiegi laserowe na trądzik. Wiązki promieniowania, które wytwarza laser, oddziałują na naczynka krwionośne. Ich zadaniem jest obkurczenie i zamknięcie tych naczyń. Z tej przyczyny laser doskonale sprawdza się przy trądziku różowatym. Zabiegi laserowe są w pełni bezpieczne i bezbolesne. Co ważne, nie powodują podrażnienia skóry, a łagodzą zaczerwienienia. Laser oddziałuje bowiem wyłącznie na naczynko.


Po zabiegach kosmetycznych wskazana jest dodatkowa pielęgnacja odpowiednio dobranymi preparatami. Kosmetyczka wykonująca zabieg może pomóc w wyborze produktu. Ważne, aby ten nie podrażniał i nie uczulał skóry. Z tego powodu warto sięgnąć po dermokosmetyki. Niektóre linie kosmetyków aptecznych są przeznaczone do pielęgnacji skóry bezpośrednio po zabiegach kosmetycznych. O szczegóły można zapytać farmaceutę.