null

Noszenie maseczki wpływa na jakość i kondycję skóry

Maseczki jednorazowe to sposób na szybką poprawę wyglądu skóry z zewnątrz, ale także odpowiednie nawilżenie i odżywienie jej głębszych warstw. Zabieg można wykonać w domu, stosując gotowe produkty lub używając wybranego dermokosmetyku, który jest dopasowany do typu skóry i problemów, z którymi się ona boryka.

Jakie maseczki jednorazowe warto wybrać?

Działanie maseczki można porównać do opatrunku nakładanego na skórę. Substancje w niej zawarte wnikają w głębsze warstwy skóry, poprawiając nie tylko elastyczność, ale także zapewniając właściwy poziom nawilżenia i odbudowując naturalną warstwę ochronną. Oto kilka wskazówek, jak nosić maseczki jednorazowe, aby osiągnąć najlepszy efekt.


Na rynku jest wiele jednorazowych maseczek. Zwykle są to bawełniane chusty na twarz nasączone odpowiednim preparatem, kremy, lub maseczki typu peel-off. Sprawdzają się przy cerze, która nie wymaga specjalistycznej pielęgnacji. Jeśli jednak na co dzień borykamy się z problemami dermatologicznymi, warto wykorzystać do sporządzenia maseczki sprawdzony dermokosmetyk. Zyskamy pewność, że nie podrażni skóry i nie zaogni problemu.

Czy warto nosić maseczki, jeśli właściwie pielęgnujemy skórę?

Większość z nas nakłada odpowiednie kosmetyki i dermokosmetyki podczas porannej i wieczornej pielęgnacji. Warto pamiętać, że wówczas nakładamy niewielką warstwę kremu, aby szybciej się wchłonął i stał się bazą pod makijaż. Wieczorem kluczowe jest dla nas oczyszczenie i zmycie kolorowych kosmetyków. Na noc jednak również nie nakładamy grubej warstwy kremu w obawie, że wetrzemy go w poduszkę lub pościel. Dlatego minimum raz w tygodniu warto poświęcić skórze więcej uwagi i zaplanować dłuższy zabieg pielęgnacyjny. Jeśli nałożymy na twarz kosmetyk i damy mu czas na wchłonięcie się, składniki aktywne wnikną w głębokie warstwy skóry i lepiej ją odżywią.

Jak należy nosić maseczki jednorazowe?

Jeśli korzystamy z gotowego produktu, wystarczy postępować zgodnie z zaleceniami producenta. Wykorzystując do przyrządzenia maseczki dermokosmetyk, warto wcześniej zakupić bawełniane chusteczki na twarz, które zastąpią nam te gotowe i ułatwią wchłonięcie dermokosmetyku. Niezależnie jaką maseczkę wybierzemy, zawsze wcześniej należy dokładnie oczyścić twarz, wysuszyć ją delikatnie ręcznikiem papierowym i dopiero wtedy nałożyć grubą warstwę preparatu, np. kremu nawilżającego lub kremu z kwasem hialuronowym. Dobrze po nałożeniu kosmetyku przykryć twarz bawełnianą płachtą kosmetyczną, aby preparat lepiej się wchłonął. Oczyszczona skóra w wyższej temperaturze lepiej wchłania składniki odżywcze. 


Warto nałożyć maseczkę po kąpieli i poczekać około 30 minut, aż krem się wchłonie (jeśli to gotowa maseczka, postępujemy zgodnie z wytycznymi na opakowaniu). Po tym czasie nadmiar kosmetyku delikatnie zbieramy miękkim wacikiem lub wklepujemy. Jednorazowe odżywcze i nawilżające maseczki najlepiej stosować na wieczór, kiedy już nigdzie nie wychodzimy. W nocy skóra lepiej przyswaja składniki aktywne. Rano twarz należy oczyścić i nałożyć kosmetyk na dzień.


Pamiętajmy, że maseczki jednorazowe stosujemy zgodnie z nazwą – tylko raz. Na chustach kosmetycznych w trakcie aplikacji również osadzają się zanieczyszczenia i fragmenty naskórka, które nie zostały usunięte podczas oczyszczania. 

null