null

Czy istnieje uniwersalny krem dla całej rodziny?

Potrzeby skóry mogą zmieniać się wraz z wiekiem, pod wpływem pielęgnacji czy nawet pory roku. Warto pamiętać, że każda skóra potrzebuje nawilżenia, dlatego należy postawić na kosmetyk zawierający składniki pomagające w zwalczaniu suchości. Krem nawilżający może być produktem przeznaczonym dla całej rodziny. Jak wybrać najbardziej odpowiedni?

Jaki powinien być krem nawilżający?

Krem nawilżający to uniwersalny produkt, który powinien znaleźć się w kosmetyczce. Sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju cery, nawet tłustej i trądzikowej. Niekiedy zapominamy o regularnym stosowaniu kremu nawilżającego, o czym może świadczyć naruszenie bariery hydrolipidowej, charakteryzujące się przesuszeniem skóry i jej podrażnieniem. Staje się ona szorstka w dotyku oraz matowa. Na słabo nawilżonej skórze o wiele bardziej widoczne są zmarszczki. Poziom nawilżenia skóry maleje wraz z wiekiem, podczas stosowania nieodpowiedniej diety oraz w wyniku zbyt małego nawodnienia organizmu. 


Krem nawilżający powinien być dopasowany do typu cery i odpowiadać na jej potrzeby. Warto sięgnąć po kosmetyk, który będzie szybko się wchłaniał, bez pozostawiania tłustej warstwy. Dobry krem nawilżający sprawia, że skóra jest miękka w dotyku, ma lepszą kondycję i jest optymalnie nawilżona.

Jeden produkt – wiele możliwości

Krem nawilżający może być stosowany przez całą rodzinę, dlatego jego skład powinien odpowiadać potrzebom skóry dzieci, kobiet oraz mężczyzn. Jak wiadomo, ich oczekiwania mogą się różnić, dlatego warto poszukać produktu, który będzie uniwersalny. Regularne stosowanie kremu przez rodziców buduje dobre nawyki u dzieci. Dzięki temu w późniejszym życiu odruchowo po niego sięgają. 


Dobry krem nawilżający to taki, który nie powoduje podrażnień, poprawia kondycję skóry i sprawia, że jest ona miękka w dotyku. Można po niego sięgać w wielu sytuacjach. Sprawdzi się nie tylko podczas porannej pielęgnacji, ale także po opalaniu, wieczorem po oczyszczeniu skóry, a także w każdym momencie, w którym czujesz, że twoja skóra tego potrzebuje. Silne działanie nawilżające ma Cetaphil PS Lipoaktywny krem nawilżający, który wykazuje nawet 48-godzinne działanie. Regularnie stosowany, przywraca prawidłową barierę hydrolipidową skóry, dzięki czemu skóra jest bardziej miękka w dotyku i odporna na działanie wielu czynników zewnętrznych. Jest to w szczególności ważne, jeśli codziennie narażamy się na działanie ogrzewania, klimatyzacji czy słońca. 


Warto pamiętać o nawilżeniu podczas wieczornej pielęgnacji. W nocy procesy regeneracyjne są bardziej intensywne, dlatego nie należy pomijać tego kroku. Dobrze jest sięgać po kremy nie tylko nawilżające, ale także odżywiające skórę. Przy cerze suchej sprawdzi się krem o bardziej treściwej konsystencji. Cetaphil Krem nawilżający do twarzy na noc zawiera kwas hialuronowy, który poprawia kondycję skóry, zmniejsza uczucie ściągnięcia, a także przesuszenia. 

Co powinien zawierać krem nawilżający?

Dobry krem nawilżający do twarzy przynosi ulgę podrażnionej skórze natychmiast po nałożeniu. Cetaphil DA Ultra Krem intensywnie nawilżający kompleksowo działa na skórę, zmniejsza podrażnienia spowodowane nadmierną suchością, a także pozostawia skórę w dobrej kondycji. Sprawdzi się u dorosłych o różnych typach cery, także u mężczyzn i do pielęgnacji cery wrażliwej. W jego składzie można znaleźć niacynamid, który wzmacnia barierę ochronną skóry, a także inne dobrze dobrane składniki, jak łagodzący pantenol czy nawilżającą glicerynę. Dodatkowo w kremie znajduje się PCA, czyli składnik, który naturalnie jest w ludzkiej skórze, a także wchodzi w skład tzw. naturalnego czynnika nawilżającego. W kremie Cetaphil DA Ultra wiąże on wodę w naskórku, dzięki czemu skóra staje się bardziej miękka w dotyku i odpowiednio nawilżona.


U osób, które borykają się z dużą suchością skóry, sprawdzi się krem o silniejszym działaniu. Cetaphil PS Lipoaktywny Krem nawilżający to produkt, który poprawi kondycję skóry już po kilku dniach stosowania. Zawiera mieszaninę prowitaminy B5, niacynamidu oraz gliceryny, które mogą być stosowane również przez osoby o cerze wrażliwej. Systematyczne stosowanie kremu poprawia barierę ochronną skóry i zwiększa poziom nawilżenia w naskórku.