Jak dbać o delikatną skórę dłoni?

Masz suche i podrażnione ręce od częstego mycia i dezynfekcji? Doradzamy jak możesz im pomóc.

Czy wiesz, że dotknięcie klamki, banknotu lub poręczy w autobusie może sprawić, że na ręce dostanie się od 100 do 10 tysięcy komórek drobnoustrojów. Jest jednak prosty sposób, by temu zaradzić i oczyścić je z 90. procent bakterii. Wystarczy odpowiednio często i długo myć ręce, a także je dezynfekować. To proste działanie może nas uchronić przed prawdziwą bakteryjną bombą.

Jednak częste mycie rąk może prowadzić do nadmiernego przesuszania się skóry, a w konsekwencji do jej pękania i podrażnienia. Jak sobie z tym radzić? Oprócz standardowego mycia i dezynfekowania skóry dłoni płynem antybakteryjnym, użyj Cetaphil EM emulsji micelarnej, która delikatnie oczyszcza i łagodzi skórę. Następnie nałóż Cetaphil DA Ultra krem intensywnie nawilżający, który pozostawi na powierzchni dłoni ochronną warstwę. Do podrażnionej skóry użyj Cetaphil PS lipoaktywnego kremu nawilżającego, który dodatkowo chroni, regeneruje i łagodzi objawy nie wywołując pieczenia.

Jak odpowiednio myć ręce?

Jak podaje Główny Inspektorat Sanitarny należy zwrócić uwagę na czas mycia. Te kilka sekund, które zazwyczaj na to poświęcamy mogą okazać się niewystarczające.

Poniżej znajdziesz prostą instrukcję, którą warto zapamiętać i wcielić w życie:

  • rozpocznij od zmoczenia rąk wodą,

  • użyj produktu myjącego (najlepiej w aplikatorze, by ograniczyć kontakt z drobnoustrojami, które mogą zalegać na używanym przez inną osobę mydle),

  • dokładnie rozprowadź produkt pocierając o siebie rozprostowane dłonie,

  • pamiętaj o dokładnym umyciu przestrzeni pomiędzy palcami, grzbietami palców oraz okolic kciuków,

  • myj ręce ok. 30 sekund,

  • na koniec dokładnie opłucz ręce wodą i wytrzyj je do sucha jednorazowym ręcznikiem.

Dezynfekcja

Jeśli chcesz mieć pewność, że wirusy, bakterie i grzyby zniknęły ze skóry użyj preparatów do dezynfekcji. Pamiętaj jednak, że płyny antybakteryjne powstają na bazie wysokoprocentowego alkoholu, który może działać drażniąco i mocno wysuszająco na skórę. Podczas długotrwałego stosowania mogą powodować:

  • przesuszenie,

  • podrażnienie,

  • utratę naturalnej warstwy wodno-lipidowej.

Zadbaj o skórę rąk po dezynfekcji

Po wykonaniu wyżej opisanych czynności dodatkowo użyj Cetaphil EM emulsji micelarnej do mycia, która łagodzi i zabezpiecza skórę podrażnioną agresywnymi środkami myjącymi.  

Unikalna budowa micelarna sprawia, że jej formuła jest delikatna, a jednocześnie skutecznie oczyszcza skórę, łagodzi i chroni. Substancja myjąca została zamknięta w miceli i uwalnia się jej tylko tyle, ile potrzeba do oczyszczenia skóry, przez co nie uszkadza płaszcza hydrolipidowego – naturalnej bariery ochronnej skóry.

Nawilżaj przesuszone dłonie po każdym myciu!

Pamiętaj, żeby na wysuszone ręcznikiem ręce nałożyć odpowiedni krem przeznaczony do ich pielęgnacji. Polecamy Ci Cetaphil DA Ultra krem intensywnie nawilżający, który został stworzony do nawilżania i ochrony suchej i wrażliwej skóry.

Zawiera unikalny kompleks ERC czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę i prawidłowe nawilżenie oraz PCA wiążący cząsteczki wody i utrzymujący stały poziom nawilżenia skóry. Jego 24-godzinne działanie zostało udowodnione badaniami klinicznymi. Ten specjalistyczny dermokosmetyk uzupełnia brakujące w skórze lipidy, a lekka konsystencja sprawia, że łatwo się rozprowadza i szybko wchłania. Nie zawiera substancji drażniących i alergizujących, co oznacza, że mogą go stosować osoby z wyjątkowo wrażliwą skórą.

A jaki krem stosować, gdy skóra rąk jest podrażniona?

Jeśli skóra rąk wymaga nie tylko nawilżenia, ale także regeneracji i ochrony wypróbuj Cetaphil PS lipoaktywny krem nawilżający. Przyspiesza proces odnowy skóry i można go stosować nawet wtedy, kiedy doszło do uszkodzenia naskórka – złagodzi objawy nie wywołując pieczenia. Wygładza i zmiękcza natychmiast po nałożeniu, dodatkowo chroniąc naturalny płaszcz lipidowy.

Jeśli macie dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu na naszym Facebooku i Instagramie. Wspólnie z naszymi specjalistami postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące właściwej pielęgnacji skóry wymagającej.

Dbaj o ręce