null

Jaki krem z filtrem warto wybrać, aby ochrona przed słońcem była skuteczna?

Zbyt długie i intensywne wystawianie skóry na szkodliwe działanie promieni słonecznych jest bardzo niekorzystne dla jej kondycji. Nie tylko źle wpływa na stopień jej nawilżenia, ale również zwiększa ryzyko powstania dermatologicznych zmian nowotworowych oraz przyspiesza proces starzenia się. Warto mieć na uwadze fakt, iż krem przeciwsłoneczny powinien towarzyszyć nam nie tylko podczas letnich wakacji, ale w ciągu całego roku. Przeczytaj artykuł i sprawdź, jak wybrać idealny kosmetyk.

Regularne stosowanie kremu z filtrem potrafi zbawiennie wpłynąć na naszą cerę. Potwierdzają to zarówno badania naukowe, jak i opinie osób, które od lat stosują taki rodzaj pielęgnacji. Choć fotoprotekcja staje się coraz popularniejsza, wciąż niewystarczająca liczba osób ma świadomość, że kremy z filtrem powinniśmy stosować na co dzień, a nie tylko w czasie wyjątkowych upałów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat idealnego kremu z filtrem, przeczytaj artykuł i poznaj wszystkie niezbędne informacje.

Na co należy zwracać uwagę, wybierając krem z filtrem?

Wybierając idealny krem z filtrem, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że kosmetyk nie tylko zapewni nam skuteczną fotoprotekcję, ale również poprawi stan naszej skóry.


Pierwszym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest oczywiście stopień ochrony przed promieniowaniem UVA, jaki zapewnia dany kosmetyk. Zwykle podany jest on za pomocą faktora PPD, z którego dowiedzieć można się, ile razy mniejszą dawkę promieniowania UVA absorbuje skóra, po zaaplikowaniu danego specyfiku. Na kosmetologicznym rynku współczynnik PPD uznaje się za jedno z bardziej wiarygodnych źródeł, informujących o skuteczności ochrony przed promieniowaniem UVA.


Kolejnym, nie mniej ważnym aspektem, z jakim należy się zapoznać, jest skuteczność ochrony przed promieniowaniem UVB. Współczynnik ten podawany jest za pomocą bardziej rozpowszechnionego faktora – SPF. Oczywiście wraz z wyższym faktorem wzrasta skuteczność fotoprotekcji. Warto więc wybierać kosmetyki charakteryzujące się jak najwyższymi wskaźnikami PPD i SPF. Trzeba również pamiętać o tym, iż najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kosmetyku skutecznie chroniącego przed promieniowaniem zarówno UVA, jak i UVB. Takim walorem charakteryzują się m.in. kosmetyki marki Cetaphil.


Warto pamiętać, aby krem z filtrem był dopasowany do karnacji oraz rodzaju skóry. Naczelną zasadą jest ta, że twarz powinna być chroniona nieco mocniejszym filtrem niż reszta ciała. Najlepiej, jeśli krem przeciwsłoneczny przeznaczony do twarzy charakteryzuje się filtrem min. SPF 30. Im jaśniejsza i bardziej wrażliwa jest skóra, tym filtr powinien być silniejszy i skuteczniejszy.

Jaki krem z filtrem sprawdzi się do cery trądzikowej?

Jeśli jesteś posiadaczem cery trądzikowej i przetłuszczającej się i w związku z tym obawiasz się, że tradycyjne kremy z filtrem mogą okazać się dla ciebie zbyt ciężkie, przychodzimy z pomocą. Marka Cetaphil ma w swojej ofercie krem nawilżająco-matujący Cetaphil PRO Oil Control. Jest to lekki krem, łączący w swojej formule działanie trzech osobnych kosmetyków. Idealnie nadaje się do codziennej pielęgnacji skóry przetłuszczającej się, z trądzikiem młodzieńczym, a nawet w trakcie prowadzenia specjalistycznej terapii trądzikowej. Dzięki wysokiej ochronie przeciwsłonecznej skutecznie chroni przed szkodliwym promieniowaniem UVA oraz UVB. Dodatkowo zawarte w nim składniki nie tylko zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia, ale również z powodzeniem odbudowują jej naturalną barierę ochronną. Kolejnym atutem jest niekomedogenność i hipoalergiczność kremu, a także duża zawartość substancji absorbujących nadmiar sebum. Ponadto kosmetyk świetnie sprawdza się jako baza pod codzienny makijaż.

Cera naczynkowa – jaki krem warto wybrać?

Marka Cetaphil przygotowała produkt idealny dla posiadaczy cer naczynkowych i bardzo wrażliwych. Krem nawilżający Cetaphil PRO Redness Control to delikatnie kryjący i subtelnie wyrównujący koloryt kosmetyk, przeznaczony do pielęgnacji skóry z dużą skłonnością do zaczerwienień oraz trądziku różowatego. Dzięki wysokiej zawartości filtrów mineralnych i faktorowi SPF 30 skutecznie chroni cerę przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, zapewniając jej zdrowy wygląd i odpowiednie nawilżenie. Dodatkowym atutem jest wysoka zawartość składników odżywczych, które chronią niezwykle cenny płaszcz wodno-lipidowy skóry.


Krem z filtrem powinien stanowić jeden z podstawowych elementów wyposażenia codziennej kosmetyczki każdej osoby. Już teraz przejrzyj ofertę produktów Cetaphil i wybierz ten idealny dla siebie.