null

Czy trądzik różowaty można złagodzić dzięki odpowiedniej pielęgnacji?

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą dermatologiczną o podłożu zapalnym. Zmagają się z nią głównie kobiety. Mężczyźni natomiast chorują rzadziej i ciężej. Istotą trądziku różowatego są zmiany skórne dotykające centralnej części twarzy. Choroba objawia się zaczerwienieniem nosa, policzków i brody z widocznym napięciem, pieczeniem, a nawet umiarkowanym świądem skóry. Aby złagodzić symptomy, stosuje się farmakoterapię i zabiegi estetyczne. Niezbędna jest także właściwa pielęgnacja skóry. Skuteczny krem na trądzik różowaty powinien mieć odpowiednio dobrane składniki.

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym nie należy do łatwych, ponieważ naskórek jest już podrażniony i tym samym bardzo podatny na kolejne uszkodzenia. Wybierając konkretny kosmetyk, powinieneś zwrócić szczególną uwagę na jego formułę. W składzie kosmetyku nie powinny się znaleźć substancje drażniące ani komponenty zapachowe. Krem, który wybierzesz, musi chronić Twoją skórę przed promieniami słonecznymi. 

Trądzik różowaty – zmora dorosłych

Trądzik różowaty nie ma nic wspólnego z trądzikiem młodzieńczym. Choć nazwa jest podobna, objawy choroby są odmienne. Z postacią różowatą zmagają się ponadto wyłącznie dorośli i częściej kobiety. Mężczyźni również chorują, lecz rzadziej, a sam trądzik ma u nich cięższy przebieg. Charakterystyczną cechą tej odmiany trądziku jest zaczerwienienie skóry spowodowane nadreaktywnością naczyń krwionośnych. Może ono przebiegać samo lub ze zmianami skórnymi, bólem, podrażnieniem, a nawet pieczeniem. Skóra osoby z trądzikiem różowatym jest wyjątkowo wrażliwa na niekorzystne warunki atmosferyczne. Wymaga zatem szczególnej pielęgnacji.


Leczenie trądziku różowatego jest dość skomplikowane, ponieważ ma on wiele postaci. Za najłagodniejszą uważa się rumieniową lub grudkowo-krostkową, za najcięższą zaś oczną, ziarniniakową lub przerostową, która doprowadza do zniekształceń twarzy. Zmiany są bardzo widoczne i mogą prowadzić do bliznowaceń, co nierzadko jest przyczyną kompleksów.


Etiologia trądziku różowatego też jest wieloczynnikowa. O chorobie mogą zdecydować zarówno zaburzenia hormonalne, jak i predyspozycje genetyczne. Mówi się również, że wpływ mają zaburzenia naczyniowo-ruchowe, a bardziej podatne na zachorowanie są osoby o jasnej karnacji. Jeśli jesteś wśród nich, zadbaj o odpowiednią pielęgnację skóry i nie dopuszczaj do rozwoju poważnych stanów zapalnych. Odpowiednie kosmetyki na trądzik różowaty powinny ci pomóc w poprawie kondycji skóry. Nie zapominaj też o ochronie przed słońcem. Zmienne warunki atmosferyczne, stres i silne emocje, a nawet ostre potrawy mogą nasilić chorobę.

Seria PRO Redness Control – ulga dla skóry z trądzikiem różowatym

W pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym pomocne będą dermokosmetyki. To produkty apteczne, których formuła jest pozbawiona substancji drażniących. Jednym z takich kosmetyków jest krem nawilżający PRO Redness Control marki Cetaphil, który dzięki odpowiednio dobranym składnikom łagodzi podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Działanie tego produktu jest oparte na kofeinie i wyciągu z lukrecji. Zawiera on także krzemionkę. Związek ten ma właściwości uelastyczniające. Wyrównuje ponadto koloryt skóry. Całość formuły zamykają kojąca alantoina oraz odżywcza witamina E, która jest antyoksydantem zapobiegającym nadmiernemu starzeniu się skóry. W kremie PRO Redness na dzień nie mogło zabraknąć tlenku cynku – substancji o działaniu przeciwzapalnym, pełniącej funkcję filtra mineralnego. Faktor 30 na pewno ochroni Twoją skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.


Ulgę dla skóry przyniesie Ci krem na noc z tej samej serii produktów. W jego składzie jest nie tylko kofeina i wyciąg z lukrecji, ale też mnóstwo innych składników odżywczych. Utracie wody ze skóry zapobiega trigliceryd kaprylowo-kaprynowy będący mieszanką kwasów tłuszczowych oleju kokosowego. Wspomagają go gliceryna oraz kwas hialuronowy. Za natłuszczenie i regenerację z kolei odpowiedzialne są oleje roślinne, a podrażnienia złagodzisz dzięki alantoinie i kojącemu pantenolowi. Bogaty skład kremu sprawi, że Twoja skóra będzie wyraźnie nawilżona, pełna blasku i odżywiona.

Jakich jeszcze kosmetyków można używać, mając trądzik różowaty?

Kremy nie są jedynymi kosmetykami, które możesz stosować, gdy masz trądzik różowaty. Twoja skóra wymaga dokładnego, lecz łagodnego oczyszczenia. Jeśli szukasz produktu dla siebie, pomyśl o piance łagodzącej zaczerwienienia i usuwającej wszelkie zanieczyszczenia. Jest ona bardzo delikatna. Pianki do mycia PRO Redness Control możesz śmiało używać do codziennej pielęgnacji. Nie zapominaj jednak o aplikacji kremu. W innym wypadku nie uzyskasz efektów zgodnych z oczekiwaniami.

null