null

Co sprawdzi się do oczyszczania skóry twarzy u nastolatka?

Wiele osób poszukuje produktu do oczyszczenia skóry twarzy, który będzie lekki, ale skuteczny. Pianka do mycia twarzy z serii Cetaphil Pro Oil Control pozwala usunąć zanieczyszczenia i nie narusza bariery ochronnej skóry. Można jej również używać rano po przebudzeniu, aby przygotować twarz do kolejnych etapów pielęgnacyjnych. Czy pianka może być stosowana przez nastolatków?

Czym charakteryzuje się skóra nastolatków?

Osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze świadomą pielęgnacją, muszą pamiętać, że ich skóra może się zmieniać. Nastolatkom często towarzyszą trądzik, nadmiar sebum i widoczne zaskórniki. Skóra może się przetłuszczać i wyglądać nieestetycznie. Brak podstawowej wiedzy na temat pielęgnacji sprawia, że młode osoby często sięgają po produkty silnie wysuszające, podrażniające skórę i naruszające jej barierę hydrolipidową. Może się wtedy ona mocno przesuszać, a jednocześnie jest podatna na stany zapalne, zaskórniki i wypryski. 


Wskutek nieustabilizowanej pracy hormonów dochodzi do zwiększenia pracy gruczołów łojowych, które jest przyczyną przetłuszczania się skóry, powstawania niedoskonałości i nieestetycznych grudek czy krost. Częściej również dochodzi do zapychania porów i tworzenia się kolejnych zaskórników. Młoda skóra nie jest łatwa w pielęgnacji, jednak można sprawić, że będzie wyglądać zdrowo i promiennie, pod warunkiem że przestrzega się pewnych podstawowych zasad. 


Skóra nastolatka nie tylko charakteryzuje się przetłuszczaniem i trądzikiem, ale również może być sucha, łuszcząca się i swędząca po każdym myciu. Należy pamiętać, aby stosować produkty nawilżające. Pomogą one uporać się dolegliwościami, jakie towarzyszą suchości, a także nie będą naruszać bariery hydrolipidowej skóry. 

Jakie składniki powinna zawierać pianka do twarzy?

Młode osoby często nie mają wiedzy na temat problemów dermatologicznych i kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji wymagającej cery. Pianka oczyszczająca do twarzy Cetaphil PRO Oil Control sprawdzi się do mycia zarówno skóry z niedoskonałościami, jak i suchej. Wykorzystuje technologię Zinc Complex, która usuwa zanieczyszczenia i zmniejsza zmiany trądzikowe. Dzięki niemu skóra nie błyszczy się, a niedoskonałości są mniej widoczne. Produkt ma wygodne opakowanie, które pomaga uzyskać odpowiednią ilość pianki. Ma ona lekką formułę, dlatego jej stosowanie jest łatwe. Szybko zmywa się ze skóry i nie pozostawia tłustej warstwy. 


Pianka do mycia twarzy Cetaphil PRO Oil Control pomaga w zlikwidowaniu błyszczenia się skóry, które często towarzyszy osobom z cerą tłustą i trądzikową. Usuwa z niej nadmiar sebum, a jednocześnie jej nie wysusza. Piankę do mycia twarzy należy rozprowadzić na wilgotnej skórze i delikatnie wmasować. Następnie trzeba ją zmyć wodą i osuszyć twarz, najlepiej wykorzystując jednorazowy ręcznik papierowy. 

Jak często należy oczyszczać skórę u nastolatków?

Młoda skóra wymaga dobrze dobranej pielęgnacji, ponieważ może się zmieniać na przestrzeni lat. Najczęściej nastolatkowie muszą uporać się z wieloma niedoskonałościami. Brak odpowiedniej pielęgnacji może spowodować nasilenie się problemu, pojawienie się dodatkowych zmian, a także wystąpienie innych dolegliwości. Cera nastolatków na co dzień musi borykać się ze zmianami trądzikowymi, wypryskami oraz zbyt dużą produkcją sebum, która jest powodem błyszczenia się twarzy, głównie czoła, nosa i brody. U młodych zaskórniki i pory są bardziej widoczne, dlatego w szczególności powinni oni zadbać o regularne oczyszczanie skóry.


Codziennie rano należy delikatnie oczyścić skórę. Pianka do mycia twarzy pomoże usunąć pozostałości po kosmetykach nakładanych przed snem, sebum czy pot. Tak przygotowana skóra będzie gotowa na dalsze kroki, czyli nałożenie odpowiednio dobranego kremu, filtrów przeciwsłonecznych oraz makijażu. Ważne, aby kolejne kosmetyki służyły skórze, dlatego nie powinny być zbyt ciężkie i komedogenne. 


Wieczorna pielęgnacja jest tak samo ważna, jak poranna. Po całym dniu na powierzchni skóry znajduje się duża ilość wszelkich zanieczyszczeń, które muszą zostać usunięte. Codziennie gromadzą się na niej kurz, łój i smog, a także wiele drobnoustrojów, które przenosimy na jej powierzchnię rękoma. To właśnie te zanieczyszczenia są odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych, dlatego regularne mycie twarzy zmniejsza ilość niedoskonałości, a także prowadzi do uzyskania zdrowej i promiennej skóry. Młode kobiety często nakładają mocny makijaż, aby zakryć wypryski i grudki. Ciężkie podkłady, bazy pod makijaż czy pudry powinny być codziennie usuwane. Jeśli jest to możliwe, warto to zrobić zaraz po powrocie do domu, dzięki czemu skóra będzie mogła oddychać.

null