null

SKŁADNIKI O PRZEBADANEJ SKUTECZNOŚCI

Do produkcji naszych kosmetyków używamy szerokiego spektrum przebadanych składników o potwierdzonej klinicznie skuteczności, takich jak niacynamid, ceramidy czy kwas hialuronowy. Każdy z nich ma wyjątkowe właściwości, odpowiadające przeróżnym problemom skórnym.

CETAPHIL KLUCZOWE SKŁADNIKI

Produkty do pielęgnacji skóry Cetaphil mają specjalną formułę, która jest delikatna dla skóry wrażliwej, a jednocześnie skutecznie ją oczyszcza i nawilża. Nasze aktywne składniki wybiera się w drodze rozległych badań, które pomagają w stworzeniu idealnego składu odpowiadającego na potrzeby skóry.

Our-ingredients_2.jpg
Niacinamide.png

Niacynamid, czyli witamina B3, to niezbędna dla skóry witamina o właściwościach nawilżających i antyutleniających. Skutecznie chroni skórę przed wysuszeniem i powszechnie występuje w produktach do skóry tłustej i trądzikowej.

 Panthenol.png

Pantenol, czyli prowitamina B5, to składnik z naturalnymi właściwościami łagodzącymi podrażnienia skóry. Ma naturalne właściwości nawilżające, polepszające potencjał zatrzymywania wilgoci w skórze, dzięki którym skóra jest bardziej miękka, gładsza i zdrowsza.

Glycerin.png

Gliceryna to emolient rozpuszczalny w wodzie, zapewniający długotrwały efekt nawilżający. Przyciąga wodę do komórek skóry i poprawia możliwości zatrzymywania przez nią wilgoci. Stymuluje komórki skóry do pracy, czego wynikiem jest jej młody i zdrowy wygląd.

Tocopherol.png

Tokoferol, czyli witamina E, to silny antyutleniacz chroniący skórę przed wolnymi rodnikami. Nawilża i łagodzi skórę, zmniejszając w ten sposób jej podrażnienie.

Shea Butter.png

Masło shea zawiera wiele witamin i kwasów tłuszczowych, które są korzystne dla skóry. Pomaga przywrócić jej naturalną barierę i poprawia zatrzymywanie wody w komórkach, a tym samym zapobiega wysuszaniu i zmniejsza podrażnienie.

Hyaluronic-Acid.png

Kwas hialuronowy występuje w skórze naturalnie, ale jego ilość zmniejsza się wraz z upływem lat. Kwas ten wykorzystywany jest w produktach do pielęgnacji skóry ze względu na jego wszechstronne możliwości zatrzymywania wody: skóra pozostaje skutecznie nawilżona i zwiększa się jej elastyczność.

Ceramides.png

Ceramidy znajdują się w zewnętrznej warstwie skóry. Pomagają jej tworzyć naturalną barierę chroniącą przed czynnikami podrażniającymi i utratą wilgoci. W produktach do pielęgnacji skóry zwiększają odporność skóry przed wysuszeniem i podrażnieniem.

Aloe-Vera.png

Aloes składa się z ponad 95% wody, dzięki czemu jest dla skóry doskonałym składnikiem. Nawilża ją i naturalnie złuszcza, dzięki czemu skóra jest odświeżona i odnowiona.

urea.png

Mocznik to humektant o właściwościach zarówno keratolitycznych, jak i nawilżających. Zapewnia skórze skuteczne nawilżenie, a jednocześnie ją zmiękcza. To idealny składnik dla szorstkiej i suchej skóry.

Bisabolol .png

Bisabolol ma wiele właściwości korzystnych dla skóry: jest antyutleniaczem, a także składnikiem przeciwzapalnym i łagodzącym. Chroni ją przed uszkodzeniem przez wolne rodniki oraz zapobiega rozkładowi kolagenu, dzięki czemu skóra pozostaje jędrna.

avacado.png

Olej z awokado jest bogaty w witaminy A, D i E, które są niezbędne do odżywiania i nawilżania skóry. Chroni ją przed wysuszeniem i podrażnieniem.

almond.png

Olej ze słodkich migdałów to emolient, który łagodzi suchość i podrażnienie skóry. Polepsza jej strukturę i ogranicza szorstkość. Ma właściwości nawilżające, może pomóc w eliminowaniu oznak starzenia oraz zawiera mnóstwo witaminy E, która ma silne działanie przeciwutleniające.