Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

Pielęgnacja skóry z problemami dermatologicznymi

Skóra z problemami dermatologicznymi wymaga nie tylko leczenia, ale też codziennej pielęgnacji. Odpowiednie produkty, systematyczność ich stosowania, dokładne oczyszczanie, dbałość o nawilżenie to tylko początek drogi do pięknej i zdrowej skóry. Skóra to nasza wizytówka, dlatego warto postarać się o jej doskonały wygląd.

 

Problemy dotyczące skóry mogą być różne. Często borykamy się z przesuszeniem, nadwrażliwością, świądem, a nasza bariera ochronna jest osłabiona przez czynniki zewnętrzne. Te początkowe, na pozór niegroźne symptomy mogą być początkiem problemów, które wymagają konsultacji dermatologicznej. Zmiany na skórze mogą być objawem takich chorób jak: łuszczyca, trądzik, trądzik różowaty czy egzema, dlatego nie należy ich lekceważyć. Pielęgnacja skóry, szczególnie z problemami dermatologicznymi, powinna stać się codziennym rytuałem, który zbliża do uzyskania jej upragnionej kondycji.

 

Łuszczyca to długotrwała i przewlekła choroba skóry. Objawia się powstawaniem białych, srebrnych lub czerwonych plam na skórze. Skóra ze skłonnością do łuszczenia się wymaga szczególnej troski. Prowadząc odpowiedni tryb życia oraz stosując właściwe produkty, można zmniejszyć jej objawy i częstotliwość nawrotów. Aby łagodzić objawy łuszczycy należy skupić się na pielęgnacji skóry również w warunkach domowych za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Ważne jest prawidłowe oczyszczanie skóry głowy i jej stałe nawilżanie.

 

Egzema jest to stan zapalny skóry, któremu towarzyszą obrzęki, zaczerwienienia oraz pojawiające się na powierzchni skóry grudki, z których mogą powstawać pękające pęcherzyki z wodnistym płynem. W celu złagodzenia objawów egzemy należy systematycznie troszczyć się o kondycję skóry. Osoby, które zmagają się z egzemą powinny zrezygnować z drażniącej skórę odzieży, unikać nadmiernego słońca, nagłych temperatur oraz stosować kosmetyki nawilżające.

 

Kolejnym problemem, z którym często boryka się nasza skóra jest trądzik. Kojarzący się głównie z wiekiem dojrzewania, obecnie jest również często spotykanym schorzeniem wśród dorosłych. Charakteryzuje się powstawaniem na powierzchni skóry krost i zaskórników. Walka z trądzikiem wymaga kompleksowego działania. Należy pamiętać o dokładnym usuwaniu zanieczyszczeń i działaniu łagodzącym.

 

Z kolei trądzik różowaty pojawia się u osób dojrzałych (zwykle ok. 30 roku życia). Częściej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Charakteryzuje się skłonnością do powstawania krost, częstym rumienieniem się twarzy. W pielęgnacji należy stosować preparaty łagodzące, przeciwzapalne i nawilżające, które w składzie nie zawierają substancji drażniących.

 

Aby walczyć z niedoskonałościami, które pojawiają się na naszej skórze, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. W przypadku skóry problematycznej warto skorzystać z porady dermatologa. Oprócz leczenia, zdrowego trybu życia, w codziennej walce o zdrową skórę pomóc mogą odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżające i usuwające zanieczyszczenia. W tym obszarze warto sięgnąć po serię dermokosmetyków Cetaphil®. To produkty idealnie dobrane do codziennej pielęgnacji skóry. Dzięki innowacyjnym formułom i bogatym składom, nawilżają skórę i tym samym pomagają odzyskać jej dawną kondycję.