Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

FAQ

Pielęgnacja skóry z problemami dermatologicznymi

Skóra z problemami dermatologicznymi wymaga nie tylko leczenia, ale też codziennej pielęgnacji. Odpowiednie produkty, systematyczność ich stosowania, dokładne oczyszczanie, dbałość o nawilżenie to tylko początek drogi do pięknej i zdrowej skóry. Skóra to nasza wizytówka, dlatego warto postarać się o jej doskonały wygląd.

Czytaj więcej…

Co to zaczy, że Cetaphil emulsja do mycia twarzy jest preparatem niekomedogennym?

Cetaphil emulsja do mycia jest preparatem niekomedogennym czyli takim, który nie powoduje powstawania nowych zaskórników ( a to z nich właśnie powstaje trądzik). Jest więc idealną emulsją m. in. dla osób z trądzikiem młodzieńczym.

Czy Cetaphil emulsję do mycia twarzy można stosować do demakijażu?

Tak, preparat Cetaphil emulsja może być stosowany do demakijażu skóry twarzy i okolic oczu. W tym celu należy nałożyć niewielką ilość preparatu na skórę, a następnie równomiernie rozprowadzić na całej powierzchni. Następnie należy oczyścić skórę wodą lub samym płatkiem kosmetycznym.

Na ile wystarczy mi jedno opakowanie Cetaphilu MD?

Jedno opakowanie Cetaphilu MD (250ml) powinno wystarczyć na około 1 miesiąc pielęgnacji całej powierzchni skóry przez dorosłego pacjenta.

Czym jest dimetikon i czy działa komedogennie?

Dimetikon należy do grupy tzw. emolientów suchych, chemicznie natomiast do grupy silikonów. Są to bardzo ważne składniki w kosmetykach odpowiedzialne za poczucie jedwabistości, gładkości i miękkości skóry. Tworzą one na powierzchni skóry nietłusty i niewidoczny film, który chroni skórę wymagającą (zastępując uszkodzony płaszcz lipidowy), ale nie utrudnia „oddychania”. Dlatego właśnie profesjonalne preparaty zawierające substancje z grupy silikonów w odpowiedniej kompozycji i stężeniu nie działają komedogennie, co zostało potwierdzone w badaniach klinicznych.

Czym są parabeny?

Kwestia parabenów jest od kilku lat przedmiotem zainteresowania mediów i różnego rodzaju działań marketingowych. Rzeczywistość jednak jest taka, że większość kosmetyków wymaga zastosowania w ich składzie substancji konserwujących, a rzetelne badania prowadzone nad parabenami nie wykazały ich szkodliwego działania. Co więcej, w związku z tym właśnie zainteresowaniem mediów należą one do grupy najlepiej przebadanych substancji konserwujących i są dopuszczone do stosowania nawet u dzieci.

Uregulowania prawne dotyczące stosowania parabenów w kosmetykach u kobiet w okresie ciąży:

Mając na uwadze bezpieczeństwo stosowania dermokosmetyków Cetaphil, firma Galderma kieruje się regulacjami Komisji Europejskiej w tym zakresie. Zgodnie z nimi substancje z grupy parabenów nie należą do składników kosmetyków, które są niedopuszczone do stosowania w czasie ciąży. Komisja Europejska jest w posiadaniu niezależnych badań nad bezpieczeństwem substancji stosowanych w kosmetykach i publikuje je na swoich stronach internetowych: http://ec.europa.eu/health/scientific_committees/consumer_safety