Skóra wrażliwa – 5 oznak świadczących, że jesteś jej posiadaczem

5 oznak skóry wrażliwej

Skórę wrażliwą poznasz po kilku charakterystycznych cechach. My wymienimy 5 oznak, które mogą utwierdzić cię w przekonaniu, że jesteś posiadaczem właśnie tego typu cery i podpowiemy, jak poradzić sobie z niechcianymi objawami. Co cechuje skórę wrażliwą?

1. Suchość

Suchość pojawia się zawsze przy nadwrażliwości. Powodem przesuszenia jest brak nawodnienia i nieszczelność, którą tworzy uszkodzona bariera ochronna. W efekcie skóra traci wilgoć i blask szybciej, niż powinna. Ten problem można rozwiązać dzięki właściwej pielęgnacji.

2. Podrażnienie

Objawów, które towarzyszą skórze wrażliwej, nie da się zignorować. Pieczenie, uczucie ściągnięcia, świąd oraz nieustanne podrażnienie to czytelny sygnał, że zmagasz się z nadwrażliwością. Możesz sobie pomóc, stosując właściwą pielęgnację skóry.

3. Szorstkość

Nadwrażliwość nie objawia się wyłącznie podrażnieniem, pieczeniem i tendencją do rozwoju stanów zapalnych. Jej cechami charakterystycznymi są szorstkość i suchość. Choć szorstkość nie jest tak bardzo widoczna, to wpływa na poczucie komfortu i kondycję skóry.

4. Ściągnięcie

Skóra wrażliwa jest zazwyczaj bardzo ściągnięta. Ten stan odczuwa się na każdym kroku. To znak, że twoja skóra nie jest odpowiednio nawilżona, co możesz zmienić, stosując odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

5. Osłabiona bariera ochronna skóry

Skóra człowieka jest zbudowana z kilku warstw. Jedną z powłok stanowi płaszcz hydrolipidowy, zbudowany z wody i tłuszczów. Jest on ważną barierą ochronną. Osłania skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i zapobiega jej podrażnieniu. Jego osłabienia nie zobaczysz co prawda gołym okiem, ale możesz je poczuć, gdy użyjesz kosmetyków do innego typu cery. Uczucie pieczenia i ściągnięcia utwierdzi cię w przekonaniu, że twoja skóra wymaga jednak specjalnej pielęgnacji i z pewnością musisz wzmocnić barierę ochronną.

Skoro już wiesz, jakie są oznaki wrażliwej skóry twarzy i głowy, czas podpowiedzieć, jak możesz sobie pomóc i które produkty sprawdzą się najlepiej.

Produkty Cetaphil a nadwrażliwość skóry

Cetaphil to marka, która już od niemal 75 lat współpracuje z wieloma specjalistami w dziedzinie dermatologii. Nie dziwi zatem fakt, że pracownicy ochrony zdrowia polecają te produkty jako skuteczne w walce z nadwrażliwością skóry. Rygorystyczne testy kliniczne zaowocowały powstaniem gamy kosmetyków, które wspierają barierę ochronną i gwarantują stałe nawilżenie skóry. Są też skuteczne w łagodzeniu 5 oznak wrażliwej skóry.

Skład produktów marki Cetaphil opiera się na substancjach o potwierdzonym klinicznie działaniu. Odżywcze lipidy, takie jak masło shea, olej słonecznikowy lub migdałowy, zapewnią ci kompleksową pielęgnację, złagodzą podrażnienia, zniwelują dyskomfort oraz zadbają o elastyczność twojej skóry. W ofercie dostępne są zarówno delikatne środki myjące, jak i kremy oraz balsamy, które możesz stosować zawsze, kiedy masz taką potrzebę. Wypróbuj je. To kosmetyki, które gwarantują pielęgnację, na jaką zasługujesz.