Czy wraz ze zmianą opakowań EM, MD, DA i PS ulegnie modyfikacji skład preparatów

Zmiana opakowań produktów EM, MD, DA i PS od marca | Cetaphil

Marka Cetaphil istnieje blisko siedemdziesiąt lat na rynku. Powstała w 1947 roku, gdy stworzyła emulsję do mycia przeznaczoną dla osób z problemami dermatologicznymi. Jej preparaty są dostępne w aptekach i wybranych drogeriach. Opakowania kosmetyków od lat są te same, dlatego firma postanowiła je zmienić. Skład kosmetyków pozostał ten sam, więc wielbiciele marki i nowi klienci nie muszą się martwić o ich jakość.

Zmiana opakowań produktów marki Cetaphil nastąpi w kwietniu 2021 roku. Formulacja kosmetyków pozostanie niezmieniona. Nie ulegną modyfikacji także butelki oraz tuby, w których umieszczony jest produkt. Zmienią się wyłącznie kartoniki.

Co powinieneś wiedzieć o marce Cetaphil?

Właścicielem marki Cetaphil jest firma Galderma. Na rynku polskim działa od 2000 roku. Produkty Cetaphil są to preparaty kosmetyczne stworzone z myślą o skórze ze schorzeniami dermatologicznymi, oczyszczające i pielęgnujące skórę człowieka.

Marka Cetaphil to tylko jedna z odnóg Galdermy. Spółka ma wiele preparatów leczniczych, jednak to właśnie Cetaphil zdobył wyjątkowe uznanie wśród konsumentów. Marka powstała w 1947 roku. Wówczas stworzyła pierwszy emulsję do mycia i niemal od razu stała się ona popularna. Do dziś jest jednym z flagowych produktów marki.

W produktach Cetaphilu stawia się ponad wszystko na dobro skóry, a w szczególności na jej nawilżenie i złagodzenie objawów oraz problemów towarzyszących jej przesuszeniu. Szeroki asortyment umożliwia wybór preparatu dostosowanego do potrzeb i oczekiwań każdego konsumenta. Kosmetyki dla siebie znajdą tam nawet najmłodsi.

Jakiego rodzaju kosmetyki oferuje Cetaphil?

Cetaphil jest marką dermokosmetyczną. Jej preparaty nie są kosmetykami drogeryjnymi, tylko farmaceutycznymi. Można je kupić w aptekach i wybranych drogeriach, ponieważ formuła jest stworzona specjalnie z myślą o skórach ze schorzeniami dermatologicznymi, w przeciwieństwie do  tradycyjnych kosmetyków. W preparatach marki Cetaphil nie ma sztucznych barwników ani niepotrzebnych komponentów zapachowych. Są one uważane za hipoalergiczne, a zatem stosując je ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest zmniejszone. W dodatku może je stosować każdy, kto ma taką potrzebę.

Kosmetyki Cetaphil są przeznaczone dla różnych rodzajów skóry. Można kupić preparaty:

  • intensywnie nawilżające, które odbudowują barierę lipidową skóry;

  • oczyszczające;

  • z kwasem hialuronowym (co jest rzadkością wśród dermokosmetyków);

  • przeznaczone do pielęgnacji cery atopowej i trądzikowej oraz skóry podrażnionej i z zaczerwieniami.

W asortymencie znajdują się nawilżające kremy i balsamy do twarzy oraz ciała, pianki, emulsje do mycia, a także żele oczyszczające i łagodzące objawy rozmaitych problemów skórnych.

Zmiana opakowań EM, MD, DA i PS a skład produktów

Marka Cetaphil stale się rozwija, więc na rynku sukcesywnie pojawiają się nowe produkty dermokosmetyczne. W kwietniu tego roku zmianom ulegną także opakowania. Konsumenci nie muszą się jednak obawiać tego, że za przeobrażeniami wizualnymi kartoników kryją się modyfikacja formuły produktów. Taki sam pozostanie nawet wygląd butelek. Nie zmieni się także ich stały skład.

Jak wiadomo, w składzie produktów Cetaphil nie ma związków o działaniu drażniącym. Formuły kosmetyków zostały oparte o składniki takie jak pantenol, alantoina, oleje roślinne oraz kompleksy nawilżające i odbudowujące barierę lipidową skóry. Nie bez znaczenia jest brak mydła w składzie produktów do mycia, które mogłoby wysuszyć lub podrażnić naskórek. Nazwa marki powstała od dwóch słów: „cet”, które pochodzi od alkoholu cetearylowego oraz „phil”, które oznacza miłość. Warto przy tej okazji wspomnieć, że alkohol cetearylowy to sprawdzony związek nawilżający, a zatem zlepek ten można tłumaczyć dosłownie jako miłość do nawilżenia.

Mottem marki Cetaphil jest zdrowa, piękna i pełna blasku skóra. Produkowane przez nią preparaty są tworzone z myślą o najczęściej diagnozowanych problemach skórnych i sprawdzają się w przypadku chorób dermatologicznych. Ich dodatkowym atutem jest fakt, iż mogą być stosowane razem z kuracją farmakologiczną.