Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

SKÓRA PO URLOPIE CZYLI AKCJA REGENERACJA

Wypoczęci, zrelaksowani , z głową pełną wakacyjnych wspomnień i emocji kończymy sezon letni! Oglądamy ponownie zdjęcia, kolekcjonujemy pamiątki, które pozostaną nie tylko na naszych półkach, ale i także na naszej… skórze. Słońce, które w tym roku szczególnie nas rozpieszczało, w duecie ze słoną wodą mogły pozostawić na skórze niechciane zmiany. Przesuszenie, przebarwienia, zmarszczki, rozszerzone naczynka – tych wakacyjnych pamiątek z pewnością będziemy chcieli się pozbyć!
Ratunkiem jest właściwa pielęgnacja z wykorzystaniem odpowiednio dobranych kosmetyków, które przywrócą naszej skórze odpowiedni stan: zregenerują oraz przygotują na kolejny trudny czas jakim będą jesienne szarugi i zimowe mrozy.
Akcję regeneracyjną skóry należy rozpocząć od pozbycia się grubego zrogowaciałego naskórka. W celu jego likwidacji należy systematycznie stosować odpowiednio dobrany do rodzaju skóry peeling oraz tonik i kremy z kwasami, na przykład owocowymi. Wyrównają one koloryt, zlikwidują nieestetycznie wyglądające przebarwienia, wygładzą powierzchnię skóry i przygotują do kolejnego etapu jakim jest nawilżenie.
Aby skutecznie i trwale nawilżyć skórę należy stosować kosmetyki o silnym działaniu nawilżającym, odżywczym i regenerującym. Ważne żeby zawierały substancje odbudowujące naturalną barierę naskórka np. uzupełniające brakujące w skórze lipidy. Stosownym preparatem do tego zabiegu jest Cetaphil DA Ultra – specjalistyczny dermokosmetyk, którego 24-godzinne działanie nawilżające zostało udowodnione badaniami klinicznymi.
Nie tylko o wygląd twarzy należy odpowiednio zadbać , szczególnie jeśli spędzaliśmy dużo czasu na plaży. Skóra w wyniku nadmiernego kontaktu ze słońcem staje się szorstka i odwodniona, a dłonie oraz stopy po długich spacerach w piasku wymagają szczególnej opieki. Gruboziarniste peelingi, nawilżanie i odżywienie skóry przywrócą im naturalny stan. Pomocne są dermokosmetyki o dużym stężeniu gliceryny, która wiąże wodę i zatrzymuje ją w głębokich warstwach skóry, np. Cetaphil MD Dermoprotektor, łagodzący podrażnienia i ułatwiający regenerację naskórka .
Po poddaniu się powakacyjnej kuracji regenerującej i odnawiającej naszą skórę dalszym krokiem będzie przygotowanie jej na zimę – w końcu każdy chce się pięknie prezentować na stoku i podczas zabawy sylwestrowej. Zatem akcja-regeneracja czas start!