Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

SKÓRA W WIELKIM MIEŚCIE

Życie w mieście, mimo szeregu udogodnień, wcale nie należy do najłatwiejszych. Hałas, zgiełk, stres, wieczny pośpiech, korki… Zmagamy się z tym na co dzień. Industrialne warunki to także spore wyzwanie dla naszej… skóry. Zanieczyszczenia przemysłowe, spaliny, dym tytoniowy, klimatyzowane powietrze, kurz – nasza cera nie ma łatwego życia w mieście. Pod wpływem tych czynników staje się szara, zmęczona, szybciej się starzeje. Na szczęście dzięki właściwej pielęgnacji i odpowiednim kosmetykom możemy ją skutecznie chronić przed negatywnymi skutkami miejskich warunków.

 

Walka o oddech
Powietrze w mieście, silnie skażone spalinami, smogiem i przemysłowymi zanieczyszczeniami, to prawdziwe utrapienie dla skóry. Zanieczyszczenia w połączeniu z sebum, wydzielanym przez gruczoły łojowe naskórka, skutecznie zatykają pory i uniemożliwiają skórze oddychanie. Wpływa to niekorzystnie na proces odnowy komórek oraz neutralizację toksyn. Efekt? Szara, ziemista, pozbawiona kolorytu cera. Dlatego podstawą miejskiej pielęgnacji jest dokładne oczyszczanie. Nie wystarczy tutaj sama woda lub tonik – potrzebny jest odpowiedni środek myjący. Doskonałym preparatem do mycia twarzy jest Cetaphil EM Do mycia emulsja micelarna. Dzięki substancji aktywnej, zamkniętej w micelach, delikatnie, ale i skutecznie oczyszcza twarz z całodziennych zanieczyszczeń, nie naruszając bariery ochronnej skóry i zachowując jej neutralne pH. Cetaphil EM Do mycia emulsja micelarna polecany jest do codziennej pielęgnacji zwłaszcza do cery suchej, atopowej, skłonnej do alergii.

 

Daj skórze pić!
Szorstka, przesuszona skóra to efekt suchego, klimatyzowanego powietrza, kurzu i dymu tytoniowego. Spore spustoszenie w delikatnej strukturze skóry sieją również wolne rodniki, odpowiedzialne za niszczenie włókien kolagenu i elastyny. Bez tych białek skóra traci jędrność, wiotczeje, szybciej ulega procesowi starzenia. Ratunkiem jest stałe utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia za pomocą odpowiednich dermokosmetyków. Cetaphil DA Ultra to krem intensywnie nawilżający, polecany przez specjalistów do nawilżania przesuszonej skóry. Krem nie zawiera substancji zapachowych, jego lekka konsystencja sprawia, że preparat bardzo lekko się rozprowadza i szybko wchłania. Cetaphil DA Ultra jest niekomedogenny, dlatego może być stosowany nawet u osób ze skłonnością do trądziku.

 

Zdradliwe promienie słoneczne
Wydaje Ci się, że słońce intensywnie oddziałuje na naszą skórę tylko latem? Nic bardziej mylnego! Szkodliwe promienie UV docierają do nas przez cały rok, nawet zimą przy zachmurzonym niebie. Ochrona przeciwsłoneczna to obowiązkowy element miejskiej pielęgnacji. Krem z wysokim filtrem np. Cetaphil Suntivity 50+ zapobiegnie przykrym skutkom oddziaływania słońca – przebarwieniom, poparzeniom oraz uszkodzeniom DNA w komórkach, osłabieniu odporności skóry, szybszemu starzeniu się. Cetaphil Suntivity zapewnia najwyższą, codzienną ochronę skóry przed promieniowaniem słonecznym. Łączy w sobie właściwości ochronne, dzięki zaawansowanym formułom filtrów oraz właściwości pielęgnacyjne, dzięki dobroczynnym składnikom odżywczym. Chroni DNA komórek skóry, pomaga zmniejszyć skutki wywołane promieniowaniem słonecznym, oraz przeciwdziała fotostarzeniu się skóry.

 

No stress!
Dzięki kompleksowej pielęgnacji miejskiej za pomocą odpowiednich dermokosmetyków, nasza skóra jest w stanie sprostać niełatwym warunkom miejskiego życia. Pamiętajmy jednak, że pielęgnacja to nie wszystko – równie ważny jest relaks oraz zbilansowana dieta, która dostarczy naszemu organizmowi odpowiednich witamin i mikroelementów. Stres oraz niewłaściwe odżywianie się, podobnie jak zanieczyszczenia i promienie słoneczne, również negatywnie odbijają się na skórze. Dlatego oprócz kosmetyków, nie zapomnij także o odpowiedniej dawce endorfin, warzyw oraz owoców. Za taki zestaw Twoja skóra na pewno odwdzięczy Ci się zdrowym, promiennym wyglądem!