Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

Kosmetycznie o skórze

Każdy z nas ma lub będzie miał jakieś problemy ze skórą. Aby zapewnić skórze prawidłową pielęgnację należy pamiętać o trzech podstawowych zasadach:

Oczyszczanie

Zapomnij o mydle. Nawet jeśli Twoja skóra nie jest wysuszona, mydło może jej poważnie zaszkodzić. Preparat do prawidłowego oczyszczania skóry musi oczyszczać dokłanie, ale równocześnie delikatnie, aby nie uszkodzić naturalnego płaszcza ochronnego skóry. Powinien zawierać delikatne środki nawilżające i natłuszczające. Unikaj preparatów zapachowych, bo mogą wywołać uczulenie.

Nawilżanie

Skóra zawiera znaczne ilości wody. Nadmiernej utracie wody zapobiega naturalny ochronny płaszcz hydrolipidowy. Jeżeli ulegnie on uszkodzeniu (słońce, detergenty, dym papierosowy, zanieczyszczone powietrze itp) skóra traci zbyt duże ilości wody i staje się skórą suchą. Zadaniem kosmetyków jest zmniejszenie parowania wody przez naskórek czyli zatrzymanie jak największej ilości wody w skórze. Pamiętaj, woda z zewnątrz nie nawilża skóry!

Natłuszczanie

Natłuszczanie skóry jest konieczne przy znacznym uszkodzeniu płaszcza lipidowego skóry i zaburzonym procesie produkcji ceramidów i lipidów (np. atopowe zapalenie skóry). Konieczne jest wówczas stosowanie specjalnych kremów natłuszczających oraz kąpiele z dodatkiem emolientów.

Skóra wrażliwa

Wrażliwa skóra to taka, która wykazuje większe reakcje na pewne czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne w porównaniu ze skórą normalną. Po kontakcie z czynnikiem drażniącym bardzo szybko pojawiają się na niej zaczerwienienia, łuszczenie, pieczenie a nawet świąd.