Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

Jesienny rytuał pięknej skóry

Zanim zamienimy letnie sukienki i sandały na jesienne płaszcze i kalosze, warto zadbać o skórę, żeby odpowiednio przygotować ją do zmiany pory roku. Jeśli wysokie temperatury, słońce i wyjazdy sprawiły, że cera potrzebuje szczególnej pielęgnacji, już dzisiaj sięgnij po sprawdzone rozwiązania od Cetaphil.

Przesuszenie, łuszczenie, problemy z trądzikiem i widoczne niedoskonałości to częste skutki wakacyjnych wyjazdów. Między latem a jesienią warto odpowiednio zadbać o skórę, aby jeszcze przed powrotem do szkoły, pracy lub na uczelnię była gładka i zdrowa. Za pomocą dermokosmetyków można ją oczyścić i nawilżyć, nie wychodząc z domu.

 

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry suchej

Podstawą i punktem wyjścia w pielęgnacji skóry suchej jest dokładne oczyszczenie twarzy. Czysta skóra  jest bardziej odporna na infekcje, jak np. trądzik, nie przetłuszcza się, a jej nawilżenie utrzymuje się na właściwym poziomie. Osoby o skórze wrażliwej, alergicznej, czy suchej powinny wybierać produkty zawierające łagodne składniki, a jednocześnie chroniące warstwę hydrolipidową skóry. Takim kosmetykiem jest Cetaphil EM emulsja micelarna do mycia. Substancja myjąca zamknięta jest w miceli i uwalnia się tylko taka jej ilość, jaka potrzebna jest do oczyszczenia skóry. Nie zawiera mydła ani innych drażniących składników. Pozostawia skórę przyjemnie nawilżoną i bez efektu ściągnięcia.
Szorstka, sucha, skłonna do podrażnień czy łuszczenia się skóra twarzy oczekuje nawilżenia i ukojenia. Pomocne w tym wypadku są kosmetyki zawierające wysokie stężenie takich substancji, jak pantenol, emolienty i lipidy. Wypróbuj Cetaphil DA Ultra kremu intensywnie nawilżającego, który działa nawet przez 24 godziny od aplikacji.

 

Oczyszczanie i pielęgnacja skóry przetłuszczającej się

Skóra tłusta i trądzikowa potrzebuje z kolei produktu, który nie będzie jej przesuszał, lecz ograniczy wydzielanie sebum i będzie miał działanie antybakteryjne. Takim kosmetykiem jest Cetaphil Dermacontrol pianka do mycia. Nie warto ulegać pokusie stosowania metod polegających na myciu twarzy preparatem zawierającym alkohol bądź inną silnie działającą substancję. Skóra tłusta, mieszana czy trądzikowa to zwykle skóra nadreaktywna i z czasem staje się coraz bardziej wrażliwa na skutek nieprawidłowych zabiegów. Ukojeniem będzie Cetaphil DERMACONTROL krem nawilżająco-matujący. Dermokosmetyk posiada filtr SPF 30 i zapewnia ochronę UVA i UVB. Gwarantuje nawilżenie i efekt matujący, więc dzięki niemu skóra będzie wyglądać pięknie i zdrowo nie tylko na zdjęciach z wakacji, ale także po powrocie do codzienności.

 

Przebarwienia, suchość naskórka czy zaskórniki to najczęstsze problemy skóry w okresie powakacyjnym. Aby je usunąć, niezbędny jest kompleksowy plan pielęgnacyjny, który obejmować powinien zarówno zabiegi kosmetologiczne, jak i bezpieczne produkty do stosowania w domu – dermokosmetyki. Te pierwsze usuną wierzchnią warstwę naskórka i rozjaśnią przebarwienia, a drugie – nawilżą skórę i podtrzymają działanie terapii gabinetowej. Jesień to najlepsza pora na zadbanie o skórę. Nie zmarnujmy jej! – mówi Agata Zejfer, ekspertka marki Cetaphil.

 

Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że w okresie przejściowym, między latem a jesienią, skóra pozostanie w dobrej kondycji. Zmiany temperatur za oknem sprzyjają niedoskonałościom, szczególnie jesienią odczuwamy problemy skórne. Dermokosmetyki Cetaphil pomogą utrzymać kontrolę nad stanem skóry.