Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

WIOSENNE PORZĄDKI NA SKÓRZE

Zima nas opuszcza, dni stają się dłuższe i cieplejsze, wszystko powoli zaczyna budzić się do życia. Czym bliżej nam do upragnionej wiosny, tym bardziej zaczynamy zwracać uwagę na naszą kondycję, wygląd. Odsłaniamy twarz, zrzucając grubą czapkę i przyglądamy się cerze, która po zimie jest zmęczona i wymaga solidnej odnowy i regeneracji.

Po długich miesiącach zimy, bez słońca, pod wypływem suchego, ogrzewanego powietrza, narażona na gwałtowne zmiany temperatur, nasza skóra staje się: przesuszona, nadwrażliwa, osłabiona, a jej bariera ochronna jest rozregulowana.

Przesuszenie cery to bardzo częsty objaw po okresie zimowym, objawia się nadmiernym ściągnięciem skóry, łuszczeniem, czasem świądem. Jest związane z uszkodzeniem warstwy ochronnej skóry, tzw. płaszcza hydro-lipidowego i parowaniem wody. Przebywając w klimatyzowanych, ogrzewanych pomieszczeniach, suche powietrze sprawia, że woda wprost „ucieka” ze skóry, nasilając uczucie dyskomfortu.

Aby wspomóc szybszą regenerację skóry po zimie i przywrócić jej naturalną barierę ochronną, przez co wydobyć naturalny blask i piękno cery, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

  1. Zwiększyć ilość wypijanych płynów – szczególnie niegazowanej wody mineralnej, tak by dziennie wypijać 1,5 – 2 litry.
  2. Wzbogacić dietę w produkty bogate w sód, potas, wapń, żelazo, miedź, magnez i cynk (pierwiastki odpowiedzialne za gospodarkę wodno-mineralną ustroju) tzn. ryby, zboża, oleje roślinne, owoce i warzywa.
  3. Stosować kremy nawilżające, które skutecznie i długotrwale nawilżą skórę, ale również ochronią ją przed dalszym odwodnieniem np. Cetaphil DA Ultra, który zawiera unikalny kompleks ERC5 – czyli pięć kluczowych składników, które zapewniają skórze ochronę i prawidłowe nawilżenie.
  4. Rozważnie używać żeli myjących ze ścierającymi drobinkami i peelingów – zbyt częste złuszczanie niszczy warstwę ochronną skóry i sprzyja podrażnieniom (używaj ich najwyżej 1–2 razy w tygodniu). Do codziennego oczyszczania skóry wrażliwej stosuj rekomendowane przez lekarzy dermokosmetyki do oczyszczania, takie jak: produkty micelarne np. Emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM, które dzięki swojej formule skutecznie usuwają zanieczyszczenia, jednocześnie pielęgnując wymagającą skórę.

Nie tylko nasza twarz wymaga regeneracji po trudnych zimowych dniach. Również skóra ciała spowita do tej pory grubą warstwą ubrań, woła na pomoc! Spierzchnięte dłonie, przesuszona skóra łokci, kolan warto aby zadbać również o ich kondycję. W okresie zimowej rekonwalescencji stosujmy kosmetyki do ciała o skutecznych formułach, udowodnionych efektach działania. Delikatne kosmetyki które dzięki bogatym składom i innowacyjnym formułom na trwale nawilżą skórę i pomogą odzyskać dawną kondycję np. Cetaphil® MD Dermoprotektor balsam do twarzy i ciała z olejem z orzechów macadamia i pantenolem.

Pierwsze promienie słońca i ciepłe dni budzą w nas nowe chęci do życia! Z zapałem, więc przygotujmy się do wiosny i cieszmy się … bo wakacje przed nami!