Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

NAJCZĘSTSZE GRZECHY PIELĘGNACYJNE

Zdarza nam się czasem popełniać drobne grzeszki pielęgnacyjne, które nie skutkują wielkimi stratami dla naszej skóry. Lecz jeśli notorycznie dopuszczamy się rażących zaniedbań i potknięć, możemy być pewne, że nasza cera szybko odczuje ich skutki. A oto kilka z nich:

1. Nie zmywanie na noc makijażu to największa z możliwych pielęgnacyjnych wpadek! Bez względu na to, jak bardzo jesteśmy zmęczone, musimy pamiętać o wieczornym demakijażu. Sen to bardzo ważny czas dla regeneracji naszej skóry. Pozostawiając na niej resztki kosmetyków, nie pozwalamy jej oddychać. Ważne jest aby do demakijażu używać delikatnych preparatów, które nie zaburzą naturalnego pH skóry, a dodatkowo ją nawilżą i ukoją po całym dniu. Sprawdzi się tu doskonale Emulsja micelarna do mycia Cetaphil EM.

2. Źle dobrane kosmetyki do rodzaju skóry, które zamiast ją pielęgnować, osłabiają jej funkcje. Niestety większość preparatów obecnych na rynku ma w swoim składzie pochodne ropy naftowej, oleje mineralne i parafiny. Składniki te nie mają fizjologicznego związku ze strukturą skóry. W przypadku cery wrażliwej, suchej i podrażnionej to poważne przewinienie, dlatego dobrze jest sięgnąć po bezpieczne formuły w postaci specjalistycznych dermokosmetyków, np. Cetaphil®. To produkty rekomendowane przez dermatologów na całym świecie do pielęgnacji nawet najbardziej wymagającej skóry. Stworzone z myślą o osobach borykających się z problemem łuszczycy, skóry bardzo suchej, atopowej, trądzikowej oraz poddawanej zabiegom dermatologicznym, idealnie sprawdzają się także wtedy, gdy cery nie dotyka żaden konkretny problem, ale zwyczajnie zależy nam na tym, aby była ona idealnie nawilżona, zadbana i zdrowa.

3. Wyciskanie wyprysków, zaskórników, krostek

Kiedy na naszej twarzy pojawi się niemiła niespodzianka, nie próbujmy usuwać jej na siłę. Użyjmy do tego celu preparatów stworzonych z myślą o cerze trądzikowej i problematycznej, np. Cetaphil® Dermacontrol Cera trądzikowa: pianki do mycia lub kremu nawilżająco – matującego. Pod żadnym pozorem zmian trądzikowych nie należy wyciskać, ponieważ może to prowadzić do powstawania mikroblizn i stanowić pożywkę dla bakterii.

4. Częste zmiany sposobu pielęgnacji w przypadku skóry atopowej, alergicznej i wrażliwej

Skóra wrażliwa źle znosi częste zmiany pielęgnacyjne. W związku z tym, jeśli odkryjemy już kosmetyki idealnie dopasowane do jej potrzeb, nie zmieniajmy ich i trzymajmy się sprawdzonych marek. Dermokosmetyki Cetaphil® to specjalistyczna, codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej i atopowej składająca się z dwóch kroków: oczyszczania (Cetaphil® EM Emulsja micelarna Do mycia) i nawilżania (Cetaphil® MD Dermoprotektor Balsam do twarzy i ciała, Cetaphil® DA Ultra Krem intensywnie nawilżający, Cetaphil® PS Lipoaktywny Krem nawilżający).

5. Nakładanie makijażu natychmiast po nawilżeniu skóry

Aplikowanie podkładu chwilę po nałożeniu kremu znacznie skróci trwałość makijażu. Należy odczekać 10-15 minut i kontynuować wykonywanie make-up’u.

6. Bagatelizowanie potrzeby stosowania filtrów ochronnych

Filtry UV należy stosować niezależnie od pory roku, nie tylko kiedy świeci słońce. Odpowiedni krem nawilżający z filtrem (np. Cetaphil® Dermacontrol Krem nawilżająco –matujący SPF 30) zapobiegnie szkodliwemu działaniu słońca i wysuszaniu skóry, szczególnie tej wrażliwej.

7. Zbyt częste peelingi

Peelingi stosować należy z rozsądkiem i umiarem, ponieważ ich nadużywanie nie oczyści lepiej skóry, a pozbawi jej cennej warstwy ochronnej. Wiąże się to z przesuszeniem i nadmiernym wytwarzaniem łoju.

8. Omijanie okolic skóry szyi i dekoltu podczas pielęgnacji

Są to dość często pomijane miejsca, a powinny być stałym elementem naszej pielęgnacji. Skóra w tym obszarze jest delikatna i dość szybko się starzeje. Jeśli więc chcemy uniknąć zmarszczek, poświęćmy jej szczególną uwagę.