Menu

Cetaphil

Ładuję dane

Produkty przydatne dzisiaj

MOJA SKÓRA:

Produkty wybrane dla Ciebie

SKÓRA PROBLEMATYCZNA, TRĄDZIK

Latem, za sprawą działania promieni słonecznych, wygląd skóry skłonnej do trądziku polepsza się. Poprawa jest jednak chwilowa, problem nie mija, a wraz z nadejściem jesieni powraca nawet ze zdwojoną siłą. Cera problematyczna wymaga starannej i długofalowej pielęgnacji w ciągu całego roku. Podstawą jest odpowiednie oczyszczanie, i – paradoksalnie – nawilżanie, a nie wysuszanie. Warto jednak pamiętać, że nawet najstaranniejszy demakijaż nie przyniesie pożądanych efektów bez pomocy i systematycznego stosowania specjalistycznych dermokosmetyków, przeznaczonych do pielęgnacji tego rodzaju skóry.

 

Prawidłowo oczyszczaj
Zaczynamy od odpowiedniego oczyszczania cery z makijażu oraz nadmiaru sebum. Jeśli twoja skóra jest wymagająca, warto sięgnąć po speacjalistyczny preparat rekomendowany przez dermatologów.
Ważne, by stosowane kosmetyki pozbawione były mydła i substancji drażniących. Nie powinny też uszkadzać płaszcza lipidowego. Polecanym przez profesjonalistów i dermatologów jest preparat do codziennego oczyszczania twarzy Cetaphil DERMACONTROL. To lekka pianka o udowodnionym w badaniach klinicznych działaniu, która skutecznie usuwa nadmiar wydzielanego sebum oraz zanieczyszczenia i pozostałości makijażu, przez co zapobiega blokowaniu porów. Nawilża i łagodzi podrażnienia, dzięki obecności składników nawilżających i kojących. Tak skuteczne i jednocześnie łagodne dla skóry oczyszczanie jest możliwe dzięki zastosowaniu nowej generacji kompleksów cynku. Ich innowacyjna struktura pozwala na połączenie dwóch kluczowych dla cery trądzikowej kierunków działania, czyli: dokładnego usuwania zanieczyszczeń z powierzchni skóry i jednoczesnego działania łagodzącego.

 

Codziennie nawilżaj
Pamiętaj, aby skóra twarzy zawsze była odpowiednio nawilżona. Jest to bardzo ważne, ponieważ produkty przeciwtrądzikowe działają zazwyczaj wysuszająco. Ważnym elementy w przypadku cery trądzikowej i tłustej jest funkcja absorbująca nadmiar sebum i zmniejszająca jego wydzielanie, dzięki czemu skóra pozostaje matowa. Stosowane w kremach filtry UVA i UVB dodatkowo chronią przed szczególnie niekorzystnym dla cery trądzikowej wpływem promieniowania. Powyższe funkcje idealnie spełnia Cetaphil DERMACONTROL. Ten specjalistyczny krem, posiadający nawilżająco-matujące właściwości, zapewnia właściwy poziom nawilżenia oraz odbudowuje naturalną barierę ochronną. Dzięki substancjom absorbującym nadmiar sebum, zmniejsza jego wydzielanie i długotrwale matuje skórę. Takie wielokierunkowe działanie, które jednocześnie nie obciąża skóry i nie powoduje blokowania porów.

 

Pamiętaj! Jeśli masz skórę wymagającą i problemową warto skorzystać z porady lekarza dermatologa, który zarekomenduje odpowiednią pielęgnację, a wybierając dermokosmetyk, zwróci należytą uwagę, czy został on przebadany dermatologicznie.